سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 23 شهریور 1399  ::  14:37   

سیاستمدار مستقل کُرد سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

توافق «ENKS» و «PYNK» را بعید می‌دانم

سرویس سوریه-یک سیاستمدار کُرد گفت:من فکر نمی‌کنم شورای میهنی کُرد(ENKS) و احزاب اتحاد میهنی(PYNK) به توافقی حول موضوع اداره کُردستان سوریه برسند.

«علاء برکات» سیاستمدار مستقل کُرد سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به مذاکرات میان جریان‌های کُرد سوریه حول محور وحدت، اظهار کرد:اینکه دو‌طرف به توافق می‌رسند یا نه باید به گذشته نگاه کرد.پیشتر در دو نوبت طرف‌ها با وساطت جناب "مسعود بارزانی" به گفت‌وگو پرداخته بودند، اما به نتیجه‌ای نرسیدند.

این سیاستمدار مستقل کُرد سوریه افزود:در دوره قبل این مذاکرات در سایه جریان‌های کُرد و برادران خودشان انجام‌ شد اما نتیجه‌ای در پی نداشت، حال کشورهای خارجی از قبیل آمریکا و فرانسه وارد میدان‌شده‌اند که باز بعید می‌دانم به توافقی دست پیدا کنند.

علاء برکات درباره نقش آمریکا و روسیه برای مشارکت دادن کُردها در پروسه سیاسی سوریه گفت:من فکر می‌کنم نه آمریکا و نه روسیه بدنبال حقوق کُردها باشند و نفعی به کُرد برسانند چرا که خود جریان‌های سیاسی کُرد چند دسته هستند و چند منافع مختلف را دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد:هر کدام از این جریان‌های به جایی وصل هستند و این چند دستگی موجب می‌شود به تلاش واحدی برای توافق همه‌ جانبه‌ای نرسند.

این سیاستمدار مستقل کُرد سوریه تاکید کرد:چند دستگی و وجود احزاب و جریان‌های سیاسی فراوان راه را بر تصمیم درست و سرنوشت‌ ساز مسدود کرده است.