سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 23 شهریور 1399  ::  19:39   

پروین بولدان:

با دمیرتاش در باره صلح گفتگو کردیم

سرویس ترکیه - بولدان پس از ملاقات با دمیرتاش در زندان ادیرنه موضوع صلح را به عنوان محور گفتگوهای خود اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، پس از آن که پروین بولدان و مدحت سنجر روسای مشترک حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) برای ملاقات با صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق HDP به ادیرنه سفر کرده و با دمیرتاش دیدار کردند، بولدان به خبرنگاران گفت: «در زندان با دمیرتاش و عبدالله زیدان دیدار کردیم. قبل از هر چیزی باید به اهمیت این دیدار به خصوص در این دوران تأکید کرد. زیرا به دلیل پاندمی کرونا مدت زمان طولانی بود که نمی توانستیم به زندان بیاییم. هم دمیرتاش و هم زیدان در سلامت کامل به سر می برند».

به نوشته خبرگزاریMezopotamya، بولدان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «دمیرتاش به ملت و جامعه ترکیه سلامی ویژه دارد. در خصوص صلح ترکیه نزدیک به 1 ساعت با دمیرتاش صحبت کردیم. در خصوص نیازهای ترکیه به صلح رایزنی کردیم. دمیرتاش برنامه حزب را که در تاریخ 1 سپتامبر برای صلح در ترکیه آماده کرده است بسیار مهم ارزیابی می کند. به طور خلاصه باید اعلام کنم که با دمیرتاش در خصوص صلح صحبت کردیم. تمام صحبت هایمان پیرامون صلح بود».

سنجر نیز در اظهاراتی با اشاره به گفتگوهای صورت گرفته با دمیرتاش گفت: «برخی ادعاها در راستای تاسیس حزبی جدید توسط دمیرتاش مطرح شد. چنین ادعاهایی ارزش پاسخگویی از سوی ما و شخص دمیرتاش را ندارد. چنین چیزی را جدی تلقی نمی کنیم. ولی زمانی که این ادعا به صورت گسترده تری مطرح شد نیاز به پاسخگویی مختصر در خصوص آن احساس شد. در آن پاسخ مختصر جواب سنگینی از سوی دمیرتاش نیز داده شد. دمیرتاش معتقد است که سیاست و زندگی را در این حزب فرا گرفته است. به همین خاطر هیچ جریان دیگری به غیر از HDP را نمی پذیرد. برخی برای ایجاد تفرقه در درون HDP سناریوهایی را طراحی می کنند ولی مشخص است که هیچ شناختی از HDP ندارند. در مبارزه ما به خصوص دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ، نمایندگان سابق حزب، روسای سابق شهرداری ها و ... بسیار با ارزش هستند. دیدگاه های دمیرتاش هر زمان برای ما مهم است»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها