سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 24 شهریور 1399  ::  12:21   

محمد حسن آصفری در گفتگو با روزنامه آیدینلیک:

تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک با تروریست ها است

سرویس ترکیه - عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با روزنامه آیدینلیک از تصمیم مشترک ایران و ترکیه برای مبارزه مشترک با تروریست ها خبر داد.

به گزارش کردپرس، محمد حسن آصفری، عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی کشورمان، در گفتگو با روزنامه آیدینلیک ترکیه با اشاره به «اراده دو کشور در مبارزه مشترک با ترور» عنوان کرد: «PKK و پژاک که هر دو کشور ترکیه و ایران را هدف قرار می دهند در منطقه در راستای اهداف اسرائیل حرکت می کنند. بر این باور هستیم که منشأ مشترک گروه های تروریستی که در این دو کشور حضور دارند رژیم صهیونیستی است. اسرائیل برای بهره برداری از بی ثباتی هایی که می تواند در ایران و ترکیه رخ دهد کمین کرده است».

به نوشته روزنامه آیدینلیک، آصفری در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در حل و فصل مسائل منطقه ای و به خصوص مبارزه با ترور همکاری با کشورهای خارج از منطقه بی فایده است. در خصوص مشکلات منطقه مان همکاری های مشترک خودمان بسیار مهم است. کشورهای منطقه نباید اجازه دهند که کشورهای غربی و دیگر کشورهای خارج از منطقه این منطقه را به آتش بکشند. در همین چارچوب مبارزه مشترک با ترور بسیار مهم است. دورانی را پشت سر می گذاریم که مبارزه مشترک با ترور بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. در مبارزه با مشکلات منطقه ای همکاری شرط اصلی است. تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک تا نابودی کامل تروریست هایی است که علیه کشورمان اقدام می کنند. عملیاتی شدن تصمیمات اتخاذ شده میان ترکیه و ایران که در میان این تصمیمات رزمایش مشترک نظامی هم وجود دارد از اهمیت حیاتی برخوردار است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها