سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 25 شهریور 1399  ::  13:32   

نماینده ولی فقیه در کردستان:

علما در مسائل اجرایی می توانند از ادارات مطالبه گری کنند

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: علما در مسائل فرهنگی هر مطالبه‌ای دارند اعلام کنند اما در مسائل اجرایی می‌توانیم از ادارات و مسوولان اجرایی مطالبه‌گری کنیم.

‌به گزارش خبرگزاری کُردپرس، حجت‌الاسلام علیرضا پورذهبی پیش از ظهر امروز در همایش اهل بیت در نگاه پیروان امام شافعی در شهرستان سقز که در مجتمع فرهنگی نور این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: محورهایی مانند مهر، عطوفت و نگاه معنوی اهل بیت(ع) می‌تواند برادران و خواهران مسلمان را به هم نزدیک کند.

وی با اشاره به اینکه توجه بزرگان اهل سنت به اهل سنت از گذشته وجود داشته است، افزود:  اگر بخواهیم پیامبر را بشناسیم باید به گفته‌های علمای عصر حاضر استناد کنیم و پیامبر پیشوای علما و بزرگان دینی ما هستند.

وی بیان کرد: امام راحل، رهبر معظم انقلاب، علمای بزرگ دین همگی ادامه دهنده راه پیامبر هستند و ما هم باید به گفته‌های بزرگان دین در خصوص اهل بیت و پیامبر اکرم(ص) توجه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اعلام کرد: استفاده از نقاط مشترک و منابع دینی می‌تواند عامل وحدت بین شیعه و سنی باشد.

وی اضافه کرد: در امر فرهنگی و مسائل فرهنگی رسیدگی به معیشت طلاب و علمای فرقین رسالت ماست و ما در این راستا تلاش خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه با علم نمی‌توان شوخی کرد، گفت: توان و تخصص و تجربه لازمه پیشرفت است و باید به این مولفه مهم در پیشرفت و تعالی خود و جامعه توجه کنیم.