سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 25 شهریور 1399  ::  16:18   

ماموستا حسینی:

فرقه‌گرایی دنیای اسلام را تهدید می‌کند/ ارادت عمیق امام شافعی به اهل بیت

سرویس کردستان- ماموستا سیدسعید حسینی صبح امروز در همایش اهل بیت(ع) از دیدگاه پیروان امام شافعی(رض) در سقز اظهار کرد: وجود حضرت رسول برای همه جهان رحمت‌للعالمین است.

به گزارش کُرد پرس ماموستا حسینی با بیان اینکه  اگر عالمین را به انس و جن معنا کنیم یعنی پیامبر برای کل جهان هستی شانس و برکت بودند، گفت: خداوند تبارک و تعالی وجود حضرت را به عنوان رحمت‌للعالمین برای سعادت بشر فرستاد و کسانی که پیروی حضرت کردند و دعوت ایشان را لبیک گفتند هریک سرباز گرانقدر اسلام بوده‌اند و تا روز قیامت دین بزرگ بر گردن تک ‌تک مسلمانان دارند.

وی تصریح کرد: مهر رضایت حضرت باری تعالی بر سر شاگردان حضرت رسول ما را وادار می‌کند که در خدمت حضرت رسول، اهل بیت ایشان و کسانی که به دین اسلام خدمت کرده‌اند مدیون بدانیم و راه و رویه‌ای که دارند را انجام دهیم.

 این روحانی اهل سنت خاطرنشان کرد: حضرت امام شافعی و ائمه مجتهدین دین در مذهب اهل سنت همگی نسبت به اهل بیت پیامبر و دایره اهل بیت محبت داشته‌اند.

به گفته ماموستا حسینی، حضرت امام شافعی نسبت به اهل بیت محبت فراوان داشته و همواره به خاندان نبوت متوسل شده است.

وی با بیان اینکه اسلام و مسلمانان در محاصره کفر جهانی هستند، عنوان کرد: دشمنان دین با تمام امکانات روز دنیا برای ضربه زدن به وحدت مسلمانان به میدان آمده‌اند و توطئه‌های مختلفی را علیه مسلمانان طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند.

این عالم دینی اهل سنت کردستان خاطرنشان کرد:‌ در چنین شرایطی وحدت مسلمانان بزرگترین سد در برابر توطئه‌های دشمنان دین است.

وی از پیامبر مکرم اسلام و اهل بیت(ع)  به عنوان محور وحدت جهان اسلام نام برد و گفت: وجود با برکت حضرت محمد (ص)، سراسر رحمت و وحدت  است، فرد مسلمان تا زمانی که محبت اهل بیت(ع) را در دل نداشته باشند نمی‌توانند بگویند عاشق پیامبر هستند.

این روحانی اهل سنت کردستان تصریح کرد: امروز فرقه‌گرایی به عنوان یک آسیب جدی دنیای اسلام را تهدید می‌کند.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: در عصری قرار گرفته‌ایم که در چهار طرفمان دشمنان دین اسلام احاطه کرده و این هشداری برای همه ما مسلمانان است که به جای تهدید، تخریب، فرقه‌گری، دودستگی، بی‌اعتمادی و غیره اصل وحدت را مد نظر قرار دهیم.

وی افزود: دشمنان با استفاده و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و انواع توطئه‌ها به سمت دین رسول‌الله هجمه آورده‌اند نباید به خاطر دودستگی مسیر را برای دشمنان هموار کنیم.

این روحانی اهل سنت با بیان اینکه امروز بیش از هر زمانی نیاز به وحدت داریم، خاطرنشان کرد: تفرقه در بین جامعه اسلامی امروز سم مهلکی است که مسیر رسیدن دشمن به اهداف شومش علیه اسلام را هموار می‌کند.