سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 1 مهر 1399  ::  11:17   

وزارت خارجه آمریکا تشریح کرد:

اهداف سفر نماینده ویژه آمریکا به اربیل و شمال شرق سوریه

سرویس جهان- وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد هدف از سفر نماینده ویژه این کشور در ائتلاف مبارزه با داعش به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه و اقلیم کردستان عراق، اعلام حمایت آمریکا از نیروهای کرد و عراقی برای شکست نهایی داعش است.

 

به گزارش کردپرس، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در ائتلاف مبارزه با داعش و نیز نماینده این کشور در امور سوریه، بعد از دیدار روز گذشته با رهبران کرد در سوریه، وارد اقلیم کردستان شده و قرار است امروز با رهبران اقلیم کردستان دیدار و گفت گو کند.

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد جیمز جفری بعد از دیدار با مقامات کرد در سوریه و رهبران قبایل، به اقلیم کردستان رفته است تا با رهبران کرد عراق از جمله نچیروان بارزانی، رییس اقلیم کردستان دیدار و گفتگو کند. در ادامه اشاره شده که هدف از این دیدارها گفتگو درباره چگونگی ادامه مبارزه با داعش است و جیمز جفری پس از دیدار با مقامات اقلیم کردستان راهی آلمان خواهد شد تا در این باره با مقامات امنیتی این کشور نیز گفتگو کند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا همچنین به موضوع مذاکرات میان جریانات کردی در سوریه اشاره شده و آمده است: جیمز جفری برای دیدارهای جداگانه با مقامات ارشد نیروهای دموکراتیک سوریه، هیئت های مذاکره کننده جریانات کردی و مقامات ارشد و رهبران قبایل در دیرالزور سوریه به این کشور رفته تا با آنها دیدار و گفتگو کند. جوئل ریبورن فرستاده ویژه آمریکا در سوریه، جیمز جفری را در سفر به شمال سوریه، اربیل،عراق و آلمان همراهی می کند.

بر اساس این بیانیه، جفری در دیدار با همه مقامات مربوط از جانفشانی مردم سوریه در مبارزه با داعش قدردانی کرده  و بر ادامه همکاری و هماهنگی در مبارزه با داعش برای شکست نهایی این گروه، ایجاد ثبات و امنیت در مناطق آزاد شده و ارسال کمک های انسانی به این مناطق تاکید کرده است.

جیمز جفری در این دیدارها بر ادامه همراهی آمریکا و ارتباط نزدیک با طرفین از نظر نظامی و غیرنظامی در جهت جلوگیری از بازگشت داعش تاکید کرده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین اشاره کرده است که جیمز جفری در دیدار با مقامات اقلیم کردستان بویژه نچیروان بارزانی، هماهنگی برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه را مورد بحث قرار خواهد داد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، جیمز جفری بر ادامه حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی عراق از جمله نیروهای پیشمرگ در مبارزه با داعش و نیز بیان تعهد مجدد آمریکا نسبت به حاکمیت عراق قدرتمند و مرفه تاکید خواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا سفر جیمز جفری به آلمان را نیز بررسی وضعیت سوریه در دیدار با مقامات مقامات ارشد این کشور عنوان کرده است.

کد خبرنگار: 40101