انتشار:  سه‌شنبه 1 مهر 1399  ::  20:40   

رییس حزب چپ دموکراتیک کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

جیمز جفری قول داد حوادث عفرین و سریکانی تکرار نشوند

سرویس سوریه-عضو شورای میهنی کُرد(ENKS)گفت‌:این اولین بار است آمریکا به کُردهای سوریه قولی می‌دهد و می‌تواند اقدام‌ مهمی برای آینده سیاسی کُردهای سوریه باشد.

«شلال گدو» رییس حزب چپ دموکراتیک کُردستان سوریه و عضو شورای میهنی کُرد(ENKS) در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به سفر روز گدشته"جیمز جفری" نماینده آمریکا در امور سوریه به کُردستان سوریه و دیدار با احزاب و جریان‌های کُرد، اظهار کرد:جیمز جفری در این سفر پس از دیدار با جریان‌های مختلف قول داد، دیگر اتفاقاتی که در عفرین و سریکانی و گری‌سپی روی دادند، تکرار نشوند.

وی ادامه داد:این اولین بار است که آمریکا چنین قولی به کُردهای سوریه می‌دهد و می‌تواند اقدام‌ مهمی برای آینده سیاسی کُردهای سوریه باشد.

وی افزود:نماینده آمریکا معتقد است که کُردهای سوریه هر چه زودتر به توافق می‌رسند و اتحاد آن‌ها برای آمریکا مسئله مهمی است.

شلال گدو» رییس حزب چپ دموکراتیک کُردستان سوریه و عضو شورای میهنی کُرد(ENKS) تصریح کرد:طرف‌ها دو مرحله مهم را پشت سر گذاشته‌اند و وارد مرحله حساس دیگری می شوند که درباره اداره منطقه، شیوه فکری و مسائل نظامی و امنیتی به گفت‌وگو می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد:شورای میهنی کُرد همراه به دنیای جدید و مدنیت حرکت می‌کند و معتقد به یک نیروی نظامی و در زیر یک چتر سیاسی است.

وی افزود:پیشمرگ‌ روژ فرزندان این‌ ملت هستند و باید هماهنگی میان آن‌ها و نیروهای سوریه دموکراتیک به وجود آید و در زیر یک چتر قرار بگیرند.