سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 5 مهر 1399  ::  01:06   

عضو حزب دمکرات کردستان (پارتی):

از موضع نخست وزیر عراق درباره جمع آوری سلاح های در اختیار نیروهای غیردولتی حمایت می کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان – ریبین سلام عضو حزب دمکرات تأکید کرد این حزب از موضع مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق درباره جمع آوری سلاح های در اختیار نیروهای غیر دولتی حمایت می کند.
 

به گزارش کرد پرس به نقل از بغداد الیوم، ریبین سلام در این باره گفت: با وجود فساد و سلاح در اختیار نیروهای غیر دولتی، نمی توان یک نظام قوی بنا نهاد. از این رو ما از اقدامات دولت و همچنین پیام اخیر کاظمی حمایت می کنیم.

این عضو ارشد حزب دمکرات درباره پیام مقتدا صدر گفت: کردها و حزب دمکرات هر موضعی را که از سوی رهبران سیاسی یا دینی عراق در حمایت از خلع سلاح نیروهای غیر دولتی، مطرح شود و در راستای حمایت از اقتدار دولت باشد گفتمانی میهن پرستانه و شجاعانه می دانند.

یادآور می شود مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق امروز جمعه در صفحه شخصی اش در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: از پیشنهادهای مطرح شده توسط سید مقتدی صدر در زمینه تشکیل کمیته امنیتی، نظامی و پارلمانی برای تحقیق درباره اقدامات ضد امنیتی علیه امنیت، وجهه و هیبت عراق و تعهدات بین المللی آن، حمایت می کنیم.

نخست وزیر عراق افزود: تأکید می کنیم قانون، بالاتر از همگان، به ویژه نقض کنندگان است، حتی اگر عده ای گمانی برخلاف آن را داشته باشند. ائتلاف فساد و اسلحه غیرقانونی در عراق جایگاهی ندارد.