سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 6 مهر 1399  ::  10:55   

مجله نشنال اینترست:

بهترین گزینه برای کردهای سوریه توافق با دمشق است

سرویس جهان- مجله نشنال اینترست با اشاره به این که حامیان کنونی کردهای سوریه روزی دست از حمایت خواهند کشید، نوشت: راه رسیدن کردها به صلح از دمشق می گذرد.

 

به گزارش کردپرس، مجله نشنال اینترست آمریکا وضعیت کنونی کردهای سوریه را به خاطر ادامه حمایت آمریکا نسبتا آرام توصیف کرده اما هشدار داده است کردهای سوریه با خطراتی روبه رو هستند و تا ابد نمی توانند منتظر حمایت آمریکا باشند.

این نشریه با اشاره به این که کردها قبلا هم مذاکرات موفقی با دولت سوریه و روسیه متحد آن انجام داده اند نوشت: نتیجه این مذاکرات موفق توافق روسیه با ترکیه برای متوقف کردن حملات ترکیه به کردها در شمال شرق سوریه و حضور نیروهای ارتش سوریه به عنوان مانعی برای ادامه این حملات بوده است.

این نشریه به کردها یادآوری کرده است آمریکا چندین سال درگیر جنگ در عراق و ویتنام بود اما بالاخره مجبور شد نیروهای خود را از این کشورها خارج کند بنابراین، هیچ تضمینی وجود ندارد نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه خارج نشوند و کردها را تنها نگذارند.

نشنال اینترست با اشاره به این که روسیه، متحد سوریه، اولین کشوری بود که با به رسمیت شناختن کردهای سوریه اجازه تاسیس دفتر متعلق به آنها در مسکو را داد، به کردهای سوریه توصیه کرده است از این طریق به دنبال ادامه مذاکره با دولت سوریه و تلاش برای رسیدن به توافق دائمی با دولت مرکزی سوریه باشد.

از نظر این نشریه، هر گونه توافق کردهای سوریه با عوامل خارجی مانند آمریکا به توافقی طولانی مدت نمی انجامد، تاکید کرده است کردهای سوریه باید تلاش کند با مذاکره با دولت سوریه تعاملی مثبت و طولانی مدت با دولت مرکزی ایجاد کنند.

کد خبرنگار: 40101