سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 6 مهر 1399  ::  11:10   

عملیات مشترک ارتش دموکراتیک سوریه و ائتلاف بین المللی در مرز سوریه – عراق

سرویس سوریه - نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه عملیات زمینی مشترکی را با نیروهای ائتلاف بین المللی در مرزهای سوریه - عراق علیه داعش آغاز کرده اند.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه عملیات زمینی مشترکی را با نیروهای ائتلاف بین المللی در مرزهای سوریه - عراق علیه داعش آغاز کرده اند.

به نوشته خبرگزاری Peyamakurd، در این عملیات که برای اولین بار است نیروهای ائتلاف بین المللی در یک عملیات زمینی با ارتش دموکراتیک سوریه برگزار می کند جنگنده های ائتلاف بین المللی نیز از آسمان به پوشش نیروهای زمینی پرداخته اند‌.

کینو گابریل، سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به این عملیات عنوان کرد: «به همراه نیروهای ائتلاف بین المللی در منطقه هاجین واقع در استان دیرالزور سوریه در محدوده مرزی عراق - سوریه عملیات نظامی مشترکی را علیه مواضع داعش آغاز کردیم.  این برای اولین بار است که نیروهای ائتلاف بین المللی به صورت مشترک با ما در عملیات زمینی حضور پیدا می کنند. این برای ارتش دموکراتیک سوریه یک تحول بسیار مهم است. به خصوص از منظر مبارزه با داعش یک تحول بسیار مهم به حساب می آید. با این عملیات همکاری ائتلاف بین المللی با ارتش دموکراتیک سوریه در مبارزه با داعش یک حالت سیستماتیک و ماندگار به خود گرفته است. این همکاری و عملیات های مشترک علیه داعش در شمال سوریه ادامه خواهد داشت».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها
#آمریکا