سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 6 مهر 1399  ::  14:27   

چهارمین دوره جایزه کتاب سال ایلام برگزار می‌شود

سرویس ایلام - چهارمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام، ویژه آثار منتشر شده در سال 98 با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عمران خودآموز با اشاره به پتانسیل های ادبی در استان افزود: استان ایلام از نظر ادبیات و شعر و داستان آیینی و دفاع مقدس دارای ظرفیت ها و قابلیت های خوب و مناسبی است و شاعران و نویسندگان ایلامی در این حوزه درخشش هایی خیره کننده داشته اند.

وی تصریح کرد: چهارمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام فرصتی مناسب برای بروز استعدادهای ادبی و معرفی و کشف قابلیت ها و پتانسیل های ادبی ناشران و مؤلفان است که علاوه بر معرفی آثار به مخاطبان، اعتباری معنوی و ارزش مند برای ناشران و مولفان برگزیده به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به تلاش های مؤثر ناشران استان افزود: ناشران محترم در تولید و انتشار دانایی و کتاب، نقشی مهم و مؤثری در جریان سازی فرهنگی دارند و بخشی از ثمره تلاش های مؤثر آنان را می توان در جایزه ی کتاب سال استان مشاهده کرد.

وی با اشاره به برگزاری سه دوره موفق از جایزه ی کتاب سال استان تصریح کرد: دوره اول جایزه کتاب سال در سال 95 و دوره های دوم و سوم این جایزه در سال های 96 و 97 برگزار شد و مورد استقبال جوامع هدف قرار گرفت.

خودآموز ادامه داد: خوشبختانه استان ایلام دارای پتانسیل های غنی فرهنگی، هنری و ادبی است. هنرهایی ارزشی و والا و متعهد و درخشش و توفیق مدام هنرمندان و اهالی قلم و ادب، در آسمان موفیقت های ملی و بین المللی، گواه این ادعاست. موفقیت هایی ارج مند و ارزنده که موجب شگفتی و بهت شده است.

وی تاکید کرد: ناشران، مؤلفان و اهالی فرهنگ و ادب و کتاب می توانند کتاب های منتشرشده خود در سال 98 تا پایان مهرماه امسال به نشانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دبیرخانه جایزه کتاب سال ارسال نمایند تا پس از تجمیع و بررسی اولیه جهت داوری به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شود.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیرکل ارشاد ایلام، خودآموز
#چهارمین دوره کتاب سال ایلام