سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 7 مهر 1399  ::  13:12   

ادامه هماهنگی بغداد و اربیل درباره یکپارچه سازی مدیریت مرزها

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رئیس سازمان گذرگاههای مرزی عراق تأکید کرد هماهنگی میان بغداد و اربیل با هدف یکپارچه سازی اقدامات بین مرزهای تحت مدیریت دولت فدرال و گذرگاههای مرزی اقلیم کردستان ادامه دارد.

به گزارش کرد پرس به نقل از المعلومه، "عمر الوائلی" رئیس سازمان گذرگاههای مرزی عراق در این باره گفت: سفر مصطفی کاظمی نخست وزیر و همچنین رئیس سازمان گذرگاههای مرزی عراق به مرزهای اقلیم کردستان، "تاریخی" بود. زیرا از 29 سال پیش تاکنون، هیچ مقامی از دولت بغداد از این گذرگاهها بازدید نکرده بود.

وی افزود: سفر مذکور در چارچوب های دوستانه میان طرفین با هدف تقویت کنترل، هماهنگی، تکامل، تبادل اطلاعات و یکپارچه سازی اقدامات انجام گرفت.

الوائلی تأکید کرد: نخست وزیر از سامانه های الکترونیک و آزمایشگاههای موجود در اقلیم کردستان بازدید کرد و از سازمان گذرگاههای مرزی عراق خواست با هدف یکپارچه سازی فهرست کالاهای کشاورزی و همچنین تعرفه گمرکی با اقلیم کردستان در ارتباط و تعامل باشند. کاظمی همچنین دستور دریافت فهرست تعرفه های دریافتی در گذرگاههای مرزی دولت فدرال را صادر کرد تا در راستای ایجاد جذابیت برای فعالیت تجاری، براساس قوانین و ضوابط نسبت به کاهش آنها اقدام نمایند.