سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 7 مهر 1399  ::  13:47   

مجله EIR مطرح کرد:

سوء استفاده آمریکا و ترکیه از مسئله کردها در شمال سوریه

سرویس جهان-  مجله سیاسی ایگزکیوتیو اینتلجنس ریویو در تحلیلی پیرامون حضور آمریکا و ترکیه در شمال سوریه نوشت: این دو کشور از مسئله کردها با رویکردی کاملا متضاد برای جدا کردن بخش هایی از کشور سوریه تلاش می کنند.

 

به گزارش کردپرس، مجله سیاسی EIR حضور نظامی آمریکا و ترکیه در شمال سوریه را تلاش این دو کشور برای جدا کردن بخش هایی از این کشور با استفاده از مسئله کردها توصیف کرده است.

این مجله چاپ انتشارات لاروژ یادآوری کرده است قبلا ترکیه اسکندرون راکه بخشی از خاک سوریه بود به خاک خود الحاق کرد و اکنون نیز به بهانه مقابله با کردها تلاش می کند بخش هایی دیگر از خاک سوریه را به این کشور ضمیمه کند. این نشریه تدریس زبان ترکی در مدارس منطقه تحت کنترل ترکیه در سوریه و پاکسازی نژادی در برخی مناطق کردنشین را شاهدی برای تلاش دوباره ترکیه به منظور تجزیه بخش هایی از سوریه عنوان کرده است.

این مجله همچنین استقرار نیروهای نظامی و تجهیزات سنگین آمریکا در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه و کنترل میدان های نفتی این مناطق را تلاش واشنگتن برای کنترل بر این بخش و ممانعت از کنترل دولت سوریه بر آن عنوان کرده و آن را اقدام آمریکا برای جدا کردن بخشی از سوریه دانسته است.

مجله سیاسی ای آی آر بر این باور است هم ترکیه و هم آمریکا از مسئله کردها برای تسلط بر بخش هایی از خاک سوریه تلاش می کنند با این تفاوت که نگاه آنها به مسئله کردهای سوریه متفاوت است؛ ترکیه خودگردانی کردهای سوریه را تهدیدی برای موجودیت خود می داند اما آمریکا با حمایت از خودگردانی کردهای سوریه در پی تثبیت نفوذ خود در این کشور است.

کد خبرنگار: 40101