سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 7 مهر 1399  ::  18:34   

قلیچدار اوغلو:

YPG در حال تاسیس دولت مستقل در شمال سوریه است/ اردوغان رئیس مشترک پروژه خاورمیانه بزرگ است

سرویس ترکیه - رئیس حزب CHP در اظهاراتی با اشاره به تلاش های YPG برای تأسیس دولتی مستقل در شمال سوریه، اردوغان را رئیس مشترک پروژه خاورمیانه بزرگ معرفی کرد.

به گزارش کردپرس، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست خارجی ترکیه عنوان کرد: «در شمال سوریه YPG یک دولت مستقل تأسیس می کند. آمریکا و روسیه نیز از این روند حمایت می کنند. اردوغان نیز در این روند نمی تواند اعتراضی بکند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دستور تجزیه خاک سوریه را صادر کرده است و اردوغان نیز از آن دستور اطاعت می کند. زیرا اردوغان به دلیل دارایی و مال و اموالی که دارد دستانش بسته است. جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه چه گفته بود؟ ترکیه در سوریه علیه گروه های تروریستی عملیات انجام نخواهد داد. اردوغان راستش را نمی گوید زیرا اردوغان رئیس مشترک پروژه خاورمیانه بزرگ است».

به نوشته روزنامه سوزچی، قلیچدار اوغلو در خصوص عملیات های اخیر علیه سیاستمداران کرد با استناد به پرونده تظاهرات کوبانی نیز گفت: «عقلشان شش سال کجا بود؟ اگر قرار باشد پرونده ای باز شود نباید شش سال صبر می کردند. ولی هدف چیز دیگری است. دقت شهروندان را به کجا خواهند کشاند؟ کوبانی. این عملیات ها با هدف بر هم زدن ائتلاف CHP - حزب خوب صورت گرفته است. تلاش می کنند تا ائتلاف ملت را بر هم بزنند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها
#آمریکا