سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  10:15   

انتقاد شدید وزیر امور خارجه سوریه از ترکیه و ارتش دموکراتیک سوریه

سرویس سوریه - وزیر امور خارجه سوریه در اظهاراتی از سیاست خارجی ترکیه در قبال سوریه و اقدامات ارتش دموکراتیک سوریه در داخل این کشور به شدت انتقاد کرد.

به گزارش کردپرس، ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در اظهاراتی با انتقاد شدید از سیاست خارجی ترکیه عنوان کرد: «ترکیه یکی از اصلی ترین حامیان ترور در سوریه و منطقه است. آب بسیاری از روستاهایی که در برابر ترکیه مقاومت کرده اند علی رغم وجود پاندمی کرونا قطع شده است. این وضعیت یک جنایت جنگی بوده و جنایت علیه بشریت است».

به نوشته دویچه وله، وزیر امور خارجه سوریه در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: «انتقال تروریست ها از سوریه به لیبی، نقض حاکمیت عراق، استفاده از پناهجویان سوری به عنوان ابزار تهدید در برابر اروپا، ادعای حق با استفاده از قوه قهریه بر روی مقوله انرژی در مدیترانه شرقی و ... جرایمی است که ترکیه در ابعاد بین المللی مرتکب آن می شود. ترکیه امنیت و ثبات تمام منطقه را با تهدید روبه رو کرده و این کشور باید از سوی جامعه بین المللی متوقف شود».

وزیر امور خارجه سوریه با انتقاد از ارتش دموکراتیک سوریه نیز گفت: « اقداماتی که از سوی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه به صورت مستقیم یا توسط عنصرهای تروریستی وابسته به آن یا شبه نظامیان تجزیه طلبی که به واسطه موجودیت غیرمشروع خود انجام می شود هیچ حکمی نداشته و هیچ اثر قانونی نیز ندارد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها