سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  11:13   

درخواست ائتلاف فتح از دولت عراق برای شناسایی عوامل شلیک راکت به رضوانیه بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – ائتلاف فتح ضمن محکوم کردن حمله راکتی به منطقه رضوانیه در نزدیکی فرودگاه بغداد، که منجر به جان باختن هفت شهروند عادی عراقی شد از دولت عراق خواست عوامل این حمله را شناسایی کند.
 

به گزارش کرد پرس به نقل از السومریه نیوز، ائتلاف فتح با صدور بیانیه ای تأکید کرد: تروریسم و هسته ها و تیم های وابسته به آن، تهدید مستقیمی برای صلح و امنیت هستند و تلاش می کنند با انجام اقداماتی، صحنه را به هم بزنند. از این رو، دولت باید به طور جدی، برای شناسایی عوامل جنایت زشت رضوانیه تلاش کند.

در بیانیه ائتلاف فتح آمده است: اقدام ضد امنیتی حمله راکتی به منطقه رضوانیه در نزدیکی فرودگاه  بغداد  را که منجر به قربانی شدن یک خانواده 7 نفره شد محکوم می کنیم. این اقدام، جنایتی زشت و تجاوز به حقوق و امنیت هموطنان صبور و بردبار ماست.

ائتلاف فتح همچنین افزوده است: در این وضعیت حساس امنیتی کشور، این اقدام را از سوی هر طرفی که بیگناهان و صلح و امنیت جامعه را  هدف قرار می دهد و حرمت فضای میهنی را زیر پا می گذارد محکوم می کنیم و بر این باوریم که تروریسم و هسته ها و تیم های وابسته به آن، تهدید مستقیمی برای صلح و امنیت هستند و تلاش می کنند با انجام اقداماتی، صحنه را به هم بزنند و تلاش می کنند از طریق این عملیات، اوراق را به هم بزنند و با فتنه انگیزی زمینه متهم شدن گردان های میهنی مجاهد را فراهم کنند.

ائتلاف فتح در پایان از دولت و دستگاههای امنیتی عراق خواست با تلاش جدی و قاطع، برای یافتن عوامل این جنایت زشت تلاش کنند و اجازه ندهند عوامل تروریستی و مجرم، امنیت عراق و مردم آن را هدف قرار دهند و از شهروندان در مقابل حملات تروریستی و نیروهای فتنه انگیز، دفاع کنند.