سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  15:04   

مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه:

پروژه مدیریت خودگردان به هیچ عنوان به اتحاد سوریه آسیب نمی زند

سرویس سوریه - مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در اظهاراتی با واکنش به انتقاد اخیر وزیر امور خارجه سوریه از ارتش دموکراتیک سوریه، پروژه مدیریت خودگردان را یک پروژه ملی و تامین کننده اتحاد مردم سوریه اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در بیانیه ای با واکنش به اظهارات اخیر ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه نوشت: «هر زمان یک مسئول حکومت مرکزی سوریه اظهار نظری می کند در خصوص مدیریت و ساختار به وجود آمده در شمال سوریه از یک زبان انکار کننده واقعیت، به دور از مسئولیت و غیر قابل باور استفاده می کند‌. این ادبیات نشان می دهد که دولت مرکزی سوریه در چه هرج و مرج بزرگی به سر می برد. حکومت مرکزی سوریه سیاست تغییر دادن مسئله را دنبال می کند و تحولاتی را که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند به یکدیگر وصل می کند».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، در ادامه این بیانیه آمده است: «دولت مرکزی سوریه با رفتاری که اتخاذ می کند وضعیت را به سمت بدتر شدن سوق می دهد. پروژه مدیریت خودگردان در شمال سوریه یک پروژه ملی است و به هیچ عنوان به اتحاد سوریه آسیبی وارد نمی کند. اظهارات وزیر امور خارجه سوریه هیچ نتیجه ای به غیر از آسیب زدن به اتحاد مردم نخواهد داشت. این اظهارات به دور از حقایق موجود است. هر سخنرانی که در یک مکان بین المللی صورت می گیرد باید در خدمت ملت سوریه باشد. باید از ادبیاتی که می تواند به سوریه آسیب بزند اجتناب کرد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها