سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  13:08   

مجله جنگ های هوایی گزارش داد:

افزایش حملات هوایی ترکیه در اقلیم کردستان و سوریه

سرویس جهان- مجله جنگ های هوایی گزارش داد تلفات غیرنظامیان طی بمباران های هوایی ترکیه در عراق و سوریه در ماه اگوست افزایش یافته است.

 

به گزارش کردپرس، مجله جنگ های هوایی ناظر بر عملیاتهای هوایی در خاورمیانه گزارش داد میزان بمباران های هوایی ترکیه در منطقه اقلیم کردستان عراق و شمال سوریه در ماه اگوست نسبت به ماه پیش از آن دو برابر شده است.

بر اساس این گزارش، ارتش ترکیه به حملات هوایی خود در عراق و سوریه در ماه اگوست ادامه داد اما این حملات نسبت به ماه پیش از آن دو برابر شده که نشان دهنده تشدید عملیات های هوایی ترکیه در عراق و سوریه است.

طبق آمار این مجله، سه نفر غیرنظامی در مناطق کردنشین سوریه بر اثر این بمبارانها جان خود را از دست داده اند و 7 نفر دیگر مجروح شده اند.

در کل بین 12 تا 18 نفر شهروند غیرنظامی، بر اثر بمباران هوایی ترکیه در عراق و سوریه طی ماه اگوست جان خود را از دست داده اند.

بر اساس داده های گزارش مجله جنگ های هوایی، از سال 2015 تاکنون که اطلاعات مربوط به تلفات غیرنظامیان بر اثر حملات هوایی در عراق ثبت شده، بیشترین تلفات در ماه آگوست 2020 بوده است. این مسئله نشان می دهد که حملات هوایی ترکیه در اقلیم کردستان که به بهانه حضور پ.ک.ک صورت می گیرد به شدت افزایش یافته است.

کد خبرنگار: 40101