سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  14:45   

دفترچه‌ کاغذی بیمه سلامت در کردستان تا پایان مهر حذف می‌شود

سرویس کردستان- مدیرکل بیمه سلامت کردستان از حذف دفترچه‌ کاغذی تا پایان مهر در این استان خبر داد و گفت: بیماران در مراجعه به مراکز درمانی با ارائه کد ملی و یا یکی از مشخصات هویتی خود از خدمات نسخه الکترونیکی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، دکتر انور اسماعیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در تمام شهرهای استان افزود: در حال حاضر اجرای این طرح در مراکز درمانی خصوصی بصورت ۱۰۰ درصد اجرا شده و کردستان در این زمینه جزو استان‌های برتر کشور است.

وی اظهار داشت: بر این اساس تا پایان مهر تمام بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان می‌توانند بدون دفترچه بیمه کاغذی و فقط با ارائه کد ملی در مراکز درمانی خصوصی استان از خدمات و حمایت بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان تاکید کرد: الکترونیکی شدن خدمات بیمه موجب می‌شود بتوانیم منابع را بهتر مدیریت کرده و خدمات با کیفیت و مطلوب‌تری به بیمه شدگان جامعه هدف خود ارائه دهیم.

وی یادآور شد: ۹۹ درصد از مراکز درمانی استان کردستان و تعداد ۳۰ مرکز از مراکز خدمات دفاتر پیشخوان با بیمه سلامت طرف قرارداد بوده و آماده ارائه خدمات به بیمه شدگان هستند.