سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  15:23   

عضو فراکسیون سائرون در مجلس عراق:

کسانی که از آب گل آلود ماهی می گیرند درصدد متهم کردن حشد الشعبی به حمله به سفارتخانه ها هستند

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یک عضو فراکسیون سائرون در پارلمان عراق گفت: تأمین امنیت هیأت های دیپلماتیک، مسئولیت تضامنی دولتی است و نباید با اقدام عده ای که درصدد گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند و می خواهند حشدالشعبی را متهم کنند فریب خورد، زیرا حشدالشعبی بخش مهمی از سیستم نظامی رسمی عراق است.

به گزارش کرد پرس به نقل از المعلومه، "سلام الشمری" در این باره گفت: ائتلاف سائرون از زمان تشکیل کابینه قبل عراق، انحصار سلاح در دست نیروهای دولتی و فعالتر کردن وزارتخانه های امنیتی و نظامی و تقویت نقش آنها در زمینه حفظ امنیت، حمایت از دارایی ها و اموال عمومی و اشخاص، هیأت های دیپلماتیک و بین المللی را جزو اولویت هایش قرار داده است.

الشمری افزود: اگر دولت کنونی عراق در زمینه تأمین حمایت لازم برای سفارتخانه ها و هیأت های دیپلماتیک اقدام نکند عراق به سوی پرتگاه خطرناکی خواهد رفت. زیرا اقدامات برخی از گروه های قانون شکن در زمینه حمله به سفارتخانه ها و هیأت های دیپلماتیک برخلاف عرف و قوانین بین المللی است.

این عضو فراکسیون سائرون همچنین بر ضرورت عدم پذیرش اتهامات عده ای علیه حشد شعبی تأکید و تصریح کرد: حشد الشعبی بخش مهمی از تشکیلات نظامی دولت است و گروههای قانون شکن، نماینده حشدالشعبی نیستند. به ویژه اینکه سران گروهها و جریانات سیاسی عراق، از این اقدامات قانون شکنانه که می خواهد کشور را به سوی ناکجاآباد سوق دهد اظهار برائت کرده اند.