انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  15:29   

«حسام مهدی»: مردم هورامان با قلب شان پذیرای ما شدند

حیرت ارزیاب یونسکو از زیبایی های هورامان/ دولت باید برای اصلاح بافت هورامان کمک کند

سرویس کردستان- حسام مهدی ارزیاب یونسکو با ابراز حیرت از زیبایی های هورامان گفت: در چند روز حضور در منطقه هورامان مردم با قلب شان پذیرای ما شدند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، حسام مهدی در سفر به کردستان و در دیدار با استاندار افزود: اگر مشکلی در هورامان وجود دارد حاصل مداخلات از بیرون و ساختمان‌های احداثی است که با بافت سنتی و معماری آن همخوانی ندارد که در این زمینه دولت برای اصلاح و تغییر آن باید کمک کند.

استاندار کردستان هم در این دیدار گفت: دولت از ثبت جهانی هورامان حمایت می‌کند و موانع موجود در این مسیر را برطرف خواهد کرد.

بهمن مرادنیا اظهار داشت:  مجموعه دولت همه تلاش و مساعی خود را برای تامین نظر کامل یونسکو و بهبود فضای منطقه اورامان بکار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه هم اکنون گردشگری در جهان به عنوان یک صنعت پر درآمد در دنیا مطرح است، افزود: مردم دنیا مشتاق دیدن مناظر بکر طبیعی و فرهنگ‌های غنی و متفاوت هستند و بی گمان ثبت جهانی اورامان توجه جهانیان را جلب خواهد کرد.

مرادنیا یادآور شد: مردم منطقه هورامان همیشه آغوششان به روی مهمانان باز است و حتما در صورت ورود گردشگران، زندگی اقتصادی مردم و ساکنان آن مناطق متحول خواهد داشت.