سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  15:53   

به بهانه هفته جهانی ناشنوایان؛

هیچ صدایی بالاتر از سکوت نیست/ عبدالسلام معروفی

سرویس آذربایجان غربی- عبدالسلام معروفی، رئیس هیات ورزش های ناشنوایان آذربایجان غربی در یادداشت زیر به مناسبت هفته جهانی ناشنوایان می نویسد:«عشق به هستی در اعماق نگاهتان متبلور است. صداقت و راستی كه شايد آرزوي فرياد آن را داريد در ضربان حياتتان مي تپد و شما مي شنويد، نه با حس شنوائيتان، بلكه با تمام وجودتان».

«هیچ صدایی بالاتر از سکوت نیست » این شعار امسال روز جهانی ناشنوایان ست.خنده هايتان بي صداست. آهنگ كلامتان به افق ها می رسد و در دنياي خود، پر ازهيجان و صدا، سخن می رانيد، درحالي كه ما نزديكترين گوش به شما هيچ نمي شنويم. فرياد می زنيد فرياد شادی، ولي در دنياي خودتان و در طبيعت و دنياي ما جز حركات پراحساس چيزی نمی گنجد كه با حس شنوائيمان آن را بشنويم. كلام بيجان داريد، ولي در دنياي سكوتتان پر از احساس جانفزاست.

از لطافت شنيدن محروميد، ولي با تحرك و احساس آن بيشتر آشنائيد. در گذر زمان غرق مي شويد و در دنياي سكوت خويش عمق محبت را لمس مي كنيد. عشق به هستی در اعماق نگاهتان متبلور است. صداقت و راستی كه شايد آرزوي فرياد آن را داريد در ضربان حياتتان مي تپد و شما مي شنويد، نه با حس شنوائيتان، بلكه با تمام وجودتان و شما بهتر مي دانيد، تشكر از خدا يعني چه؟

امسال که روز ناشنوایان را پشت سر می گذرانیم حدود یکسال و اندی ست که افتخار در کنار بودن با شما را تجربه می کنم ؛ نیک می دانم همه آنچه که شایسته و حق شماست انجام نداده ،می دانم بزرگترین دغدغه شما در کنار ورزش " اشتغال و معیشت تان" ست و این روزها خیلی بیشتر رنج می برید! خوب می دانم مثل خیلی از ورزشکاران و قهرمانان دیگر جایزه ها و استخدام های آنچنانی سهم تان نیست و از این بابت خیلی شرمنده ام و از متولیان امر عاجزانه درخواست کمک دارم، ولی این را خوب می دانید و می دانیم در طول این یکسال هر چه در توان داشتیم در کنار هم برای ارتقای ورزش ناشنوایان استان و پیشبرد اهداف عالیه بکار بستیم و با همه مشکلات و نداری ها ساختیم و به اینجا رسیدیم.

با دستان خالی چندین مقام کشوری و قهرمانی کسب کردیم و چندین نفرمان در رشته های مختلف در لیست های تیم ملی قرار گرفتند و از ١٧ رشته ٧ رشته را با عشق ، محبت و تلاش شبانه روزی فعال کردیم، برنامه های خوبی اجرا کردیم که بدون شک همه آنها اولین ها بودند و این را هم می دانید که ارتقای عملکرد ٢٠ پله ای و از رتبه های آخر کشوری به نهم به همین راحتی و با چندرغاز پول و اعتبار چقدر سخت و سنگین است اما ما با هم بودن و همراهی را تجربه کردیم.

قناعت را آموختیم و زندگی را زنده کردیم. شرمنده و عذرخواهم که نتوانستم به خیلی از آرزوها و انتظارات شما جامه عمل بپوشانم ولی خدا خودش خوب می‌داند و شما هم نیک آگاهید هر چه در توان داشتم برای پیشرفت مجموعه و کمک به شما دریغ نکرده و مطمئن باشید در ادامه این مسیر پر از سنگلاخ هم دریغ نخواهم کرد، اگر خدا کمک نموده و عمری باعزت عطایمان کند هنوز خیلی با هم کار داریم ؛ هر چند امسال این کرونای منحوس ماها را از هم دور کرد و از خیلی از برنامه ها و ایده هایمان عقب ماندیم ولی مطمئنم دلمان پیش هم بوده و با لطف خالق یکتا با شکست کرونا روزهای خوش و بهتر از گذشته را تجربه خواهیم کرد و دست در دست هم برای پیشرفت مجموعه تلاش خواهیم نمود.

این هفته و ایام بهانه ای است برای عرض شادباش و یادآوری روزی بنام شما " ورزشکاران و قهرمانان ناشنوای استان" و عزیزانتان ، ضمن تبریک آرزوی موفقیت توام با سلامتی هر چه بیشتر شما همراهان و همیاران عزیز را در همه زمینه های ورزشی ، علمی، اجتماعی و خانوادگی از درگاه خداوند متعال خواستارم.