سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  16:58   

پیگیری گزارش منتشر شده در کردپرس؛

دانشگاه آزاد اسلامی مکلف به پاسخگویی در قبال ضایع شدن حقوق اساتید و کارکنانش شد

سرویس آذربایجان غربی- معاون حقوقی و امور مجلس 10 روز به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور فرصت داد تا در خصوص نظارت بیشتر بر شیوه مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی و جلوگیری از ضایع شدن حقوق اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد پاسخ لازم را تهیه و ارائه کند.

به گزارش کردپرس، پس از آنکه خبرگزاری کردپرس سوم مهر ماه، در گزارشی تحت عنوان خواسته های اساتید دانشگاه آزاد مهاباد از رییس دانشگاه آزاد آذربایجان غربی چه بود؟ به بررسی مطالبات اساتید این دانشگاه در نشستی ویژه با رییس دانشگاه آزاد آذربایجان غربی، پرداخت، مشخص شد که حدود شش ماه است حقوق اساتید دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد به صورت قطره چکانی پرداخت می شود.

 این مسئله یکی از مطالبات اساسی اساتید در نشست با رئیس کل دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی بود که اول مهر ماه بدون حضور خبرنگاران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد برگزار شد.

دو روز بعد و در پنجم مهر ماه، در پی تذکر نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی، مبنی بر "لزوم نظارت بیشتر بر شیوه مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی و جلوگیری از ضایع شدن حقوق اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد"،  معاون حقوقی و امور مجلس در نامه‌ای به دکتر "محمد مهدی طهرانچی" رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تذکر داد.

 در این نامه معاون حقوقی و امور مجلس از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی درخواست کرده است؛ تا موضوع تذکر نماینده مهاباد، مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به زمان پیش‌بینی شده در ماده ۲۷ دستورالعمل روابط دولت و مجلس شورای اسلامی، از پنجم مهرماه تا حداکثر ظرف ۱۰ روز پاسخ لازم را تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

به گزارش کردپرس، در جلسه ایی که واحد دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد با رییس استانی این دانشگاه برگزار شده بود، همچنین ضرورت تعیین تکلیف حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد، انتقادها از عدم بکارگیری مدیران بومی در حوزه ریاست دانشگاه آزاد مهاباد، کم کاری های مدیریتی و تضعیف برخی از رشته‌های دانشگاهی، شفاف سازی مالی دانشگاه آزاد مهاباد توسط بازرسان برون سازمانی نیز به عنوان دیگر مطالبات اساتید دانشگاه آزاد واحد مهاباد، در گفت و گو با خبرنگار کردپرس مطرح شده بود.