سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  19:27   

اربیل در خصوص سرنوشت مناطق مورد مناقشه با بغداد گفتگو می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در نشست هیئت دولتی اقلیم کردستان، بر ضرورت تداوم گفتگوها با دولت مرکزی عراق درباره سرنوشت مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد و اجرای ماده 140 قانون اساسی عراق تاکید شد.
 

به گزارش کردپرس، هیئت وزیران اقلیم کردستان امروز چهارشنبه 9 مهر / 30 سپتامبر، نشستی را با حضور مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم و قباد طالبانی معاون وی انجام داد.

در این نشست که برای اولین بار پس از شیوع کرونا به صورت حضوری برگزار شده، بر ضرورت تامین امنیت و  ثبات در عراق و حفظ امنیت هیئت های دیپلماتیک و سفارتخانه ها  و نمایندگی های کشورهای جهان، در عراق تاکید شد.

هیئت دولت اقلیم ضمن بررسی گزارش گفتگوها با دولت مرکزی عراق به ویژه در مورد سرنوشت مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد، بر ضرورت اقدام جدی و تداوم گفتگوها با بغداد برای تعیین سرنوشت این مناطق و اجرای ماده 140 قانون اساسی عراق تاکید کرده و  آن را از اولویات کابینه دولت نهم دانست و اشاره شد که مشکلات میان اربیل و بغداد فقط حقوق و بودجه نیست.

هیئت دولت اقلیم همچنین خواستار اقدام فوری بغداد برای پرداخت بودجه حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم شد و اعلام کرد که این حقوق با کاهش 18 درصدی به حقوق بگیران اقلیم پرداخت می شود.

دولت اقلیم به دلیل کسری بودجه حقوق دو ماه گذشته کارمندان و حقوق بگیران خودرا با کاهش 21 درصدی پرداخت کرد.