سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 9 مهر 1399  ::  23:56   

سازمان ضد ترور اقلیم کردستان، حشدالشعبی را متهم به حمله موشکی به سوی اربیل کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سازمان ضد ترور اقلیم کردستان پس از اصابت چند موشک به اربیل، نیروهای حشدالشعبی را متهم کرد که شش موشک را به سوی فرودگاه اربیل شلیک کرده اند.
 

به گزارش کردپرس، در حالی که ساعتی پیش منابع خبری در اقلیم کردستان از جمله شبکه های تلویزیونی روداو و ان. آر. تی، از اصابت چند موشک به نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل خبر دادند، سازمان ضد ترور اقلیم کردستان در اطلاعیه ای با اشاره به اینکه نیروهای ضد ترور، موفق به کشف و شناسایی خودرویی که این حمله با استفاده از آن صورت گرفته، شده اند و تصویر آن را در اختیار دارند؛  حشدالشعبی را مسئول این حمله معرفی کرد.

در این اطلاعیه؛ سازمان ضد ترور اقلیم، نیروهای حشدالشعبی را متهم کرد که شش موشک را از منطقه ای در استان نینوا به سوی فرودگاه اربیل، شلیک کرده اند که هیچ زیان و تلفاتی را به دنبال نداشته است.

در این اطلاعیه آمده که این موشک ها از منطقه ای در نزدیکی روستای شیخ امیر استان نینوا و در ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت محلی، به سوی اربیل، شلیک شده و به منطقه ای خالی از سکنه در اطراف فرودگاه اصابت کرده اند.

همچنین اعلام شده که دو فروند از موشک ها عمل نکرده و منفجر نشده اند و هیچ گونه خسارتی نیز به دنبال نداشته اند.

پیشتر مدیریت فرودگاه اربیل اعلام کرد هیچ حمله ای به این فرودگاه نشده، اما ائتلاف جهانی ضد داعش در گفتگو با رودا تائید کرده بود که تعدادی موشک به نزدیکی محل استقرار این نیروها در اربیل، اصابت کرده است.