سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  08:07   

وزارت امور خارجه روسیه:

اعزام نیروهای مسلح از سوریه و لیبی به قره باغ نگران کننده است

سرویس سوریه - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعزام شبه نظامیان از سوریه و لیبی به قره باغ را نگران کننده توصیف کرد.

به گزارش کردپرس، وزارت امور خارجه روسیه در پیامی با اشاره به اخبار منتشر شده در روزهای گذشته مبنی بر اعزام شبه نظامیان از سوریه به قره باغ برای حضور در درگیری های جمهوری آذربایجان با ارمنستان عنوان کرد: «از کشورهای دیگر به خصوص سوریه و لیبی مبارزان وابسته به گروه های غیرقانونی برای حضور مستقیم در درگیری های جمهوری آذربایجان با ارمنستان در مناطقی از قره باغ مستقر شده‌ اند. از این وضعیت بسیار نگران هستیم».

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «از تمام کشورها دعوت می کنیم تا مانع استفاده از تروریست های خارجی و سربازانی شوند که در قبال پول در درگیری های نظامی شرکت می کنند».

لازم به ذکر است، پیش از این دیده بان حقوق بشر سوریه خبر اعزام 300 شبه نظامی را که بیشتر آنان از گردان سلطان مراد تشکیل شده بودند به جمهوری آذربایجان منتشر کرده و پس از آن یک فرمانده ارتش آزاد سوریه در گفتگو با روداو اعزام این شبه نظامیان به درگیری جمهوری آذربایجان - ارمنستان را تأیید کرده بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه