سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  09:41   

فرماندهی عملیات مشترک عراق: مسئول امنیت منطقه مبدأ شلیک موشک به فرودگاه اربیل بازداشت شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - فرماندهی عملیات مشترک عراق، از بازداشت فرمانده نیروی مسئول کنترل امنیت منطقه شلیک موشک ها به سمت فرودگاه اربیل خبر داد و اعلام کرد تحقیقات فوری در این باره آغاز شده است.

به گزارش کرد پرس به نقل از شفق نیوز، این فرماندهی با صدور بیانیه ای تصریح کرد: یک گروه تروریستی شامگاه چهارشنبه، فرودگاه اربیل را با چند موشک که از روی یک خودروی کیای مجهر به موشک انداز، شلیک شده بود هدف قرار دادند. موشک ها در شمال غربی شهر اربیل در نزدیکی چند روستا سقوط کردند و دو موشک نیز در نزدیکی اردوگاه آوارگان حسن شامی فرود آمدند.
فرماندهی عملیات مشترک عراق تأکید کرد: براساس ارزیابی ها، موشک های مذکور از وادی ترجله از توابع شهر الحمدانیه استان نینوا شلیک شده اند و هیچ گونه زیان قابل ذکری گزارش نشده است. اما خودرویی که موشک ها از روی آن شلیک شده اند در آتش سوخته است.
این فرماندهی همچنین تأکید کرد: دستورات عالیه برای بازداشت فرمانده نیروی مسئول تأمین امنیت منطقه مبدأ شلیک موشک ها صادر و تحقیقات فوری در این باره آغاز شده است.
فرماندهی مذکور، نام مسئول امنیت منطقه را اعلام نکرد.
یادآور می شود وزارت امور داخلی اقلیم کردستان، شب گذشته اعلام کرد شش موشک از حد فاصل روستاهای شیخ امیر و ترجله در منطقه برطله واقع در دشت نینوا به طرف فرودگاه بین المللی اربیل شلیک شدند که بدون برجای گذاشتن خسارتی در اطراف آن فرود آمدند.