سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  09:45   

عضو شورای مرکزی PYD:

اصرار حکومت ترکیه بر تداوم حصر اوجالان اصرار بر تداوم جنگ است

سرویس سوریه - عضو شورای مرکزی PYD، در اظهاراتی اصرار حکومت ترکیه بر تداوم حصر عبدالله اوجالان را مساوی با اصرار بر تداوم جنگ دانست.

به گزارش کردپرس، عبدالکریم ساروخان، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به تداوم حصر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK عنوان کرد: «اصرار حکومت ترکیه به تداوم حصر اوجالان اصرار بر تداوم جنگ است. اوجالان برای حل و فصل مسئله سوریه یک چشم انداز بسیار مهم ارائه داده است. دولت ترکیه به خوبی می داند که اوجالان امید مردم کرد است. دستاورد مردم کرد در کردستان سوریه از آثار اوجالان است. ممانعت از دیدار خانواده و وکلای اوجالان با وی ممانعت از صلح است. اوجالان نشان داده است که با پروژه هایی که دارد می تواند برای تمام خاورمیانه صلح به ارمغان آورد».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، ساروخان در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: «قدرت های بین المللی که در توطئه علیه اوجالان دست داشته اند اکنون نیز در حال سکوت در برابر حصر اوجالان هستند. با مبارزه ای که مردم در برابر حصر از خود نشان داده‌ اند امرالی به مرکز مقاومت تبدیل شده است. نباید این را فراموش کرد که اوجالان قدرت حل تمام مشکلات در خاورمیانه و کردستان را دارد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها