سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  10:33   

رئیس تشکیلات HDP در استان قارص و شهردار مشترک قارص دستگیر شدند

سرویس ترکیه - نیروهای امنیتی ترکیه در استان قارص طی عملیاتی علیه اعضای HDP، 19 تن از جمله رئیس مشترک شهرداری قارص و رئیس تشکیلات HDP در استان قارص را دستگیر کرده‌ اند.

به گزارش کردپرس، نیروهای امنیتی ترکیه در استان قارص طی عملیاتی علیه اعضای حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) تعداد زیادی از فعالان سیاسی کرد این شهر را دستگیر کرده‌ اند که در بین دستگیر شده ها، شووین آلاچا، رئیس مشترک شهرداری قارص و چنگیز آنلی، رئیس تشکیلات HDP در استان قارص نیز حضور دارند.

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، نیروهای امنیتی ترکیه صبح امروز با یورش به منزل شخصی فعالان سیاسی و مدنی کرد قارص 19 تن را به اتهام عضویت در گروه های تروریستی دستگیر و به مرکز پلیس این شهر منتقل کرده اند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، همزمان با این عملیات نیروهای امنیتی ترکیه در استان قارص ساختمان شهرداری این شهر و ساختمان تشکیلات HDP در این استان را محاصره کرده و اجازه ورود و خروج افراد به این ساختمان ها داده نشده است.

لازم به ذکر است، آیهان بیلگن، شهردار قارص هفته پیش به اتهام پرونده تظاهرات کوبانی دستگیر و به آنکارا منتقل شده بود که این اقدام نیروهای امنیتی ترکیه واکنش فعالان سیاسی و مدنی کرد قارص را به همراه داشته و مردم این شهر نیز دستگیری شهردار شهرشان را محکوم و تجمعات اعتراضی برپا کرده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها