سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  10:38   

بیانیه حشد شعبی درباره شلیک موشک به اطراف فرودگاه اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان – فرماندهی عملیات نینوای حشد شعبی اعلام کرد تحقیقات درباره شلیک موشک به اطراف فرودگاه اربیل از مناطق تحت کنترلش را آغاز کرده است.

به گزارش کرد پرس به نقل از شفق نیوز، فرماندهی عملیات نینوا با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد: تصریحات و مواضع مختلف درباره عملیات شلیک موشک به سوی شهر اربیل در اقلیم کردستان را پیگیری کردیم که برخی اظهارنظرهای شتابزده، مایه تأسف و تعجب است. از این رو، لازم است موارد زیر را اعلام نماییم:

"منطقه ای که موشک ها به طرف اربیل شلیک شده اند غیر مسکونی و در مثلثی واقع شده است که ارتش، نیروهای حشد شعبی شبک و نیروهای پیشمرگ آن را احاطه کرده اند.

تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده و دوربین های منطقه برای کشف مبدأ خودرویی که موشک ها از روی آن شلیک شده اند آغاز خواهد شد. همچنین نیرویی به رهبری فرمانده لشکر 30 حشد شعبی برای پیگیری شلیک کنندگان موشک به منطقه اعزام شده است و مبدأ خودرو و نام طرف هایی که کنترل منطقه را در اختیار دارند اعلام خواهد شد."

یادآور می شود فرماندهی عملیات مشترک عراق، پیشتر از بازداشت فرمانده نیروی مسئول کنترل امنیت منطقه شلیک موشک ها به سمت فرودگاه اربیل خبر داده و اعلام کرده بود تحقیقات فوری در این باره آغاز شده است.