انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  12:40   

روزنامه چاپ انگلیس مطرح کرد؛

احتمال استفاده انتخاباتی ترامپ از طرح وحدت کردهای سوریه

سرویس جهان- روزنامه انگلیسی زبان لوانت چاپ لندن نوشت: به نظر می رسد حمایت آمریکا از مذاکرات میان گروه های کردی در سوریه به منظور استفاده انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس جمهور کنونی آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور صورت می گیرد.

 

به گزارش کردپرس، از چند ماه پیش، دور جدیدی از مذاکرات میان دو جریان اصلی کردی در سوریه، در شمال شرق این کشور آغاز شده است. نماینده و فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه از جمله مشوقان این مذاکرات هستند.

روزنامه لوانت چاپ انگلیس در تحلیلی پیرامون علت حمایت آمریکا از مذاکرات کردی نوشت: آمریکا می خواهد از ایجاد توافق میان کردهای سوریه بهره برداری سیاسی کند.

این نشریه افزود: یک بعد این حمایت مقابله با نفوذ روزافزون روسیه در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه بوده و یک بعد آن تلاش برای استفاده ابزاری از توافق کردی در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

تحلیلگر این نشریه بر این باور است که جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه می خواهد مذاکرات میان کردها در سوریه را با موفقیت به سرانجام برساند و به این ترتیب، ترامپ از آن به عنوان امتیازی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استفاده کند.

کد خبرنگار: 40101