سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  12:56   

رییس صمت آذربایجان غربی:

فروش با قیمت آنلاین تخلف آشکار است

سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت:  فروش با قیمت آنلاین تخلف آشکار است و دریافت سود برای کالاها باید مطابق فاکتور خرید باشد نه قیمت استعلامی.

به گزارش کردپرس، غلامرضا بابایی در ششمین جلسه کارگروه شورای هماهنگی تشدید، کنترل، نظارت و بازرسی استان اظهار کرد: برای جلوگیری از ورود کالاهای بی نام و نشان به کشور که هیچ اطلاعاتی از تولید کننده آن در دسترس نیست و همچنین ممانعت از عرضه کالاهای قاچاق، کالاهای تقلبی و بی کفیت در بازار باید تمام کالاهای مورد عرضه در فروشگاه های کشور دارای شماره شناسه ثبت شده باشد و فروش کالاهای بدون شناسه ممنوع است.

او افزود: در راستای حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی لوازم خانگی، پوشاک و غیره فروشگاه ها و اصناف باید کالاهای موجود در فروشگاه خود را شناسه دار کنند در غیر اینصورت کالای بدون شناسه موجود در فروشگاه کالای قاچاق محسوب و مطابق قانون با خاطیان برخورد خواهد شد.

بابایی تصریح کرد: کالاهای وارداتی در گمرک و کالاهای تولید داخل توسط تولید کنندگان در مبدا کارخانه شناسه دار می شوند و فروشندگان هم کالاهای از قبل خریداری شده که دارای شناسه کالا نیستند را باید از طریق ثبت سریال کالا در سامانه کد شناسه دریافت نمایند.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تاکید کرد: امروزه کشور درگیر جنگ اقتصادی است و در این برهه حساس تولید کنندگان، اصناف، تجار، دولت و ملت همانند 8 سال جنگ تحمیلی در کنار هم باشیم تا از این میدان نیز با سر بلندی عبور کنیم و فشار اقتصادی بیش از حد به مردم که سرمایه اصلی کشور هستند وارد نشود.

بابایی گفت: فروش با قیمت آنلاین تخلف آشکار است و دریافت سود برای کالاها باید مطابق فاکتور خرید باشد نه استعلامی، هموطنان عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی آن را از طریق تلفن شبانه روزی 124 ستاد خبری سازمان با ما در میان بگذارند.