سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  13:09   

صیاد غیر مجاز حین صید در تالاب «کانی برازان» مهاباد دستگیر شد

سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره‌ حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: یک نفر متخلف صید غیرمجاز ماهی، حین صید در تالاب بین المللی کانی برازان دستگیر شد.

فاروق سخنور، در گفت و گو با خبرنگار کردپرس، اظهار کرد: نیرو‌های یگان حفاظت و قرق بان پاسگاه محیط بانی تالاب کانی برازان طی گشت و کنترل در حوزه استحفاظی برای جلوگیری از تخلفات زیست محیطی و صید وشکار، یک نفر متخلف صید غیرمجاز ماهی را در حین صید در پناهگاه حیات وحش تالاب کانی برازان دستگیر کردند.

سخنور افزود: متخلف برخلاف قوانین و مقررات قصد اقدام به صید ماهی با تور سالیک کرده که از آن، یک رشته تور دام و یک رشته تور سالیک ضبط و پرونده متخلف جهت سیر مراحل قضائی به دادگستری ارجاع شد.

اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: متخلفان غیر مجاز شبانه در نی زار‌های تالاب به منظور صید ماهی اقدام به دامگذاری می‌کردند که طی ماه گذشته نیز ماموران پاسگاه محیط بانی کانی برازان ۴۰۰ متر تور دام را کشف و ضبط کرده بودند.

سخنور تاکید کرد: هرگونه فعالیت صیادی با انواع تور و ادوات مشابه آن در تالاب کانی برازان ممنوع است.

او ادامه داد: متأسفانه در رودخانه‌های مهاباد از ابتدای سال جاری تاکنون به دفعات شاهد تخلفات در صید بودیم و صیادان با استفاده از روش‌های غیرمعمول از جمله ریختن سم در رودخانه و یا اتصال برق در آب به قتل دست جمعی ماهیان اقدام می‌کنند که این موارد غیر قانونی و قابل پیگیری است.