سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  13:30   

اعلام وضعیت قرمز در کردستان

سرویس کردستان- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از وضعیت قرمز کرونایی در استان خبر داد.

آرزو فلاحی در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس، وضعیت سنندج، قروه و بیجار از لحاظ اپیدمی کرونا را در محدوده قرمز و سایر مناطق استان را در محدوده نارنجی و زرد اعلام کرد.

او با اشاره به آخرین وضعیت استان از لحاظ بحران کرونا اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان‌های بانه، مریوان، دهگلان، سقز  در وضعیت نارنجی، سنندج، قروه و بیجار  در وضعیت قرمز و کامیاران، سروآباد و دیواندره از لحاظ کرونا در وضعیت زرد قرار گرفت.

خانم فلاحی با بیان اینکه مناطق زرد با خطر شیوع متوسط، نارنجی پرخطر و قرمز خیلی خطرناک به شمار می‌آید، افزود: با وجودهشدارهای دانشگاه علوم پزشکی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، متاسفانه روند رو به رشد این بیماری به سرعت هر چه بیشتر در استان ادامه دارد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته، در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کردستان با وضعیت وخیم و نگران کننده‌ای طی روزهای آینده مواجه خواهد شد.

دکتر فلاحی بر لزوم استفاده از ماسک، عدم حضور در اماکن عمومی و پرهیز از ترددهای غیر ضروری تاکید  و عنوان کرد: در راستای جلوگیری از افزایش تعداد مبتلایان، بستری‌ها و مرگ‌ومیرهای ناشی از بیماری کرونا و فرسایش کادر بهداشت و درمان، تا حد امکان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید.

او با بیان اینکه  تزریق واکسن انفلونزا برای همگان ضرورتی ندارد، اذعان کرد: این واکسن ، برای گروه‌های پرخطر و در معرض خطر همچون کودکان، مادران باردار، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و خاص توصیه می‌شود.

دکتر فلاحی بر ضرورت و نحوه خود اظهاری از طریق ارتباط با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و سامانه اینترنتی www. salamat. gov.ir اشاره کرد و یادآور شد: در آستانه فصل پاییز و زمستان، سرمای هوا و تقارن بیماری آنفلونزا و کرونا شهروندان در صورت علائم اعلام شده با این سامانه در ارتباط باشند.