سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  13:36   

فرمانده حشد شعبی در نینوا:

عوامل حمله به فرودگاه اربیل را تحویل دادگاه می دهیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان – فرمانده عملیات حشد شعبی در نینوا با اشاره به آماده باش همه یگان ها و نیروهای امنیتی برای یافتن عوامل حمله موشکی به اطراف فرودگاه اربیل تأکید کرد: هدف از این حملات، تحریک فتنه قومیتی و امنیتی میان شهروندان عراق است.

 

به گزارش کرد پرس به نقل از شفق نیوز، خضیر المطروحی در این باره گفت: ما با تمام توان تلاش می کنیم عواملی را که در این حمله دست داشته اند، کشف و آنها را فارغ از پست و منصب یا مشخصاتشان به نهادهای قانونی و قضایی تحویل دهیم.

این فرمانده حشد شعبی تصریح کرد: عوامل این حمله، فارغ از هویتشان، عادلانه مجازات خواهند شد و تخریب وجهه و تعرض به دستاوردها و فداکاری های حشد شعبی برای برقراری امنیت و پاکسازی خاک عراق از لوث تروریست ها در استان های مختلف و با هماهنگی همه نهادهای نظامی و امنیتی را مردود می دانیم.

المطروحی افزود: برخی از کینه توزان، از خلأهای موجود برای ایجاد فتنه قومی میان عرب ها و کردها و همچنین حشد شعبی و نیروهای پیشمرگ سوء استفاده کردند. ولی ما با قاطعیت با این فتنه ها و فتنه گران مقابله خواهیم کرد.

فرمانده عملیات نینوا در تشکیلات حشد شعبی در پایان تأکید کرد که با تمام توان برای کشف همه حقایق برای افکار عمومی تلاش خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد هیچ طرفی، امنیت شهروندان یا هیچ بخشی از خاک عراق را با خطر مواجه کند.