انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  14:30   

مرگ 211 ایرانی دیگر با کرونا/ کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی، در وضعیت قرمز

سرویس ایران-  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون 461 هزار و 44 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 211 نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۶ هزار و 380 نفر رسیده است.

به گزارش کُرد پرس، سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز 10 مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به 461 هزار و 44 نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، 211 بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۶ هزار و 380 نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون 383 هزار و 368 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین 4121 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: تاکنون چهار میلیون و 43 هزار و 130 آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.