سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  14:39   

وزارت خارجه آمریکا درباره حمله موشکی به اربیل، تحقیق می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزارت خارجه اعلام کرد که  حمله موشکی به اربیل مرکز اقلیم کردستان، پیگیری کرده و در مورد آن تحقیق میکند.
 

به گزارش کردپرس، پس از حمله شب گذشته به نزدیکی فرودگاه اربیل و برخی روستاهای نزدیک آن و اطراف پایگاه نیروهای ائتلاف در این استان، وزارت خارجه آمریکا طی ایمیلی به پرسش شبکه روداو در مورد این حمله پاسخ و موضع گیری آمریکا نسبت به آن، پاسخ داد.

وزارت خارجه آمریکا در این ایمیل، تاکید کرده که حمله موشکی به اربیل را پیگیری کرده و در مورد آن تحقیق می کند.

همچنین اعلام کرده که تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد زیان و خسارت احتمالی به اتباع و نیروهای آمریکایی و کنسول گری این کشور در اربیل به دلیل این حمله، به دست نیامده است.

لازم به ذکر است که وزارت امور داخلی اقلیم، اعلام کرده،  ساعت 20 و 30 دقیقه شب گذشته به وقت محلی شش موشک از نزدیکی روستای شیخ امیر واقع در استان نینوا به سوی فرودگاه اربیل شلیک شده و هیچ خسارتی را به دنبال نداشته است.

نیروهای ضد ترور اقلیم کردستان، با اشاره به اینکه کنترل منطقه مبدا شلیک موشک ها در اختیار  نیروهای حشدالشعبی است، این نیروها را مسئول حمله معرفی کرده اند و در مقابل فرماندهی عملیات نینوای حشد شعبی این اظهار نظر را شتابزده و مایه تاسف خوانده و  اعلام کرد تحقیقات درباره شلیک موشک به اطراف فرودگاه اربیل از مناطق تحت کنترلش را آغاز کرده است.

 از سوی دیگر، فرماندهی عملیات مشترک عراق، از بازداشت فرمانده نیروی مسئول کنترل امنیت منطقه شلیک موشک ها به سمت فرودگاه اربیل خبر داد و اعلام کرد تحقیقات فوری در این باره آغاز شده است.