سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  18:01   

نچیروان بارزانی: همکاری نیروهای پیشمرگ، ارتش عراق و حشدالشعبی برای مقابله با گروه های آشوبگر ضروری است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان حمله موشکی به اربیل را تجاوز به مردم اقلیم و ائتلاف جهانی ضد داعش خوانده و بر ضرورت همکاری میان تمامی نیروهای امنیتی اقلیم و عراق و نیروهای پیشمرگ، حشدالشعبی و ارتش عراق را برای مقابله با اقدامات اخلالگرایانه تمامی گروه های آشوب گر تاکید کرد.
 

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، در واکنش به حمله موشکی شب گذشته به اربیل،  اعلام کرد که این حمله را تجاوزی علیه مردم اقلیم و نیروهای ائتلاف جهانی ضد داعش در جنگ با ترور می داند و بر این باور است که باید همه نیروهای امنیتی عراق و اقلیم و همچنین نیروهای پیشمرگ اقلیم، ارتش عراق و حشدالشعبی تلاش ها و اقدامات خود را برای جلوگیری از اقدامات اخلال گرایانه گروه های آشوبگر و اخلال گر یکی کنند.

وی در ادامه آورده که باید جانفشانی های نیروهای پیشمرگ، تمامی نیروهای عراقی و ائتلاف جهانی مشوق حفظ ثبات و امنیت  همه عراق و تمامی سفارت خانه ها و نمایندگی های کشورهای جهان در عراق شود و همه به بهترین نحو در شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروه کرونا  برای ایجاد ثبات در کشور تلاش کنند.

بارزانی تاکید کرد کسانی که چنین حملاتی را انجام می دهند، دشمن تمام عراق هستند و باید همه نیروهای عراقی به صورت متحد و یک دست با آنان مقابله کرده و این افراد به دست قانون سپرده شوند.

همچنین با اشاره به اینکه اطمینان دارد  مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق تمام تلاش خود را در راستای ایجاد امنیت و ثبات عراق است؛ اعلام کرد که اقلیم برای ایجاد هماهنگی که به آن اشاره کرده، آماده هر نوع پشتیبانی  و همکاری با کاظمی است.