سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  18:29   

تحصن اعتراضی نمایندگان HDP در پارلمان ترکیه

سرویس ترکیه - روسای مشترک HDP به همراه نمایندگان این حزب در پارلمان ترکیه در اعتراض به دستگیری گسترده سیاستمداران کرد دست به تحصن در پارلمان ترکیه زدند.

به گزارش کردپرس، پروین بولدان و مدحت سنجر، روسای مشترک حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) به همراه دیگر نمایندگان این حزب در پارلمان ترکیه در اعتراض به دستگیری گسترده نمایندگان سابق و سیاستمداران کرد ترکیه در حیاط پارلمان ترکیه دست به تحصن زده و این دستگیری ها را محکوم کردند.

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، بولدان در مصاحبه مطبوعاتی خود به خبرنگاران گفت: «دستگیری های صورت گرفته انتقام سیاسی علیه HDP است. امروز صبح نیز با دستگیری رئیس مشترک شهرداری قارص و رئیس مشترک تشکیلات HDP در استان قارص ادامه این عملیات ها پیگیری شده است. یک بار دیگر تأکید می کنم که این عملیات ها حقوقی نبوده و تماماً سیاسی می باشند».

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «برنامه تروریست جلوه دادن HDP جواب نخواهد داد. شما شب و روز برای به دست دست آوردن 50 درصد بعلاوه 1 می توانید برنامه ریزی کنید. می توانید با قانون انتخابات بازی کنید ولی هیچ موقع این را از یاد نبرید که رویای صلح، عدالت، آزادی و دموکراسی مردم است که به واقعیت تبدیل خواهد شد نه رویای اقتدار و مسند قدرت شما. این دموکراسی است که پیروز خواهد شد نه فاشیسم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها