سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 10 مهر 1399  ::  19:48   

اردوغان:

مرزهایمان را به گروه های تروریستی تسلیم نخواهیم کرد

سرویس ترکیه - رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی از تداوم عملیات های برون مرزی ترکیه و حفظ امنیت مرزهای این کشور در برابر گروه های تروریستی خبر داد.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به بحران سوریه عنوان کرد: «بحران سوریه که به دهمین سال خود نیز رسیده است بدون شک تراژدی ترین، خونین ترین و تلخ ترین مسئله منطقه مان به حساب می آید. به خصوص این که تمامی ابعاد این مسئله ما را از نزدیک مرتبط می کند. قبل از هر چیزی با این کشور دارای 911 کیلومتر مرز مشترک هستیم. مردمانی که در هر دو طرف مرز زندگی می کنند یک گذشته مشترک زندگی هزار ساله با یکدیگر  دارند. این گذشته عمیق و ریشه دار با خود روابط بسیار گسترده انسانی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی را به همراه دارد».

به نوشته روزنامه هابرترک، اردوغان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در مبارزه 40 ساله ترکیه با تروریسم نیز سوریه هر زمان یک موقعیت حساس و حیاتی داشته است. به خصوص در نا امنی و بی ثباتی های 10 سال اخیر گروه های تروریستی داعش و PKK/YPG در این جا بسیار تاثیر گذار بوده اند. نزدیک به 4 میلیون سوری که از جنگ فرار کرده اند در شهرهایمان ما از آنان میزبانی می کنیم. علاوه بر این در داخل سوریه نیز نیازهای نزدیک به 4 میلیون مظلوم سوری را ما تامین می کنیم. اگر در جهان تنها یک کشور وجود داشته باشد که تمامی ابعاد بحران سوریه مرتبط به آن کشور باشد، بدون شک آن کشور ترکیه خواهد بود. هر کس بگوید ترکیه در سوریه چه کار دارد یا منطقه و تاریخ منطقه را نمی داند یا در سرش حساب های دیگر وجود دارد. ترکیه تا زمانی که در سوریه یک حل و فصل اساسی با تکیه بر تمامیت ارضی که اتحاد سیاسی این کشور را حفظ کند، پیدا نکرده است برای تامین امنیت مرزهای خود هر راه و روشی را به کار خواهد بست. عملیات های سپر فرات، شاخه زیتون و چشمه صلح نیز با همین هدف انجام پذیرفت. در ادلب نیز با همین هدف حضور داریم. مرزهایمان را به گروه های تروریستی و کسانی که از آنان به عنوان ابزار استفاده می کنند تسلیم نکرده ایم و نخواهیم کرد. تا نابود کردن آخرین تروریست که بیرون از مناطق امن ترکیه به حمله علیه کشورمان و برادرانمان اقدام می کنند، به عملیات هایمان ادامه خواهیم داد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها