انتشار:  چهارشنبه 23 مهر 1399  ::  10:49   

توضیحات فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره بررسی بازگشت نیروهای پیشمرگ به کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق با تأکید بر اینکه در نشست دیروز با هیأت وزارت پیشمرگ عراق موضوع بازگشت نیروهای پیشمرگ به کرکوک مورد بررسی قرار نگرفته است اعلام کرد: بازگشت نیروهای پیشمرگ به کرکوک و مناطق دشت نینوا مشروط به موفقیت هماهنگی با نیروهای عراقی است که این طرح در دیالی شروع شده است.

به گزارش کرد پرس به نقل از بغداد الیوم، سرلشکر "تحسین خفاجی" سخنگوی فرماندهی  عملیات مشترک عراق در یک  کنفرانس خبری گفت: فرماندهی عملیات برای بررسی هماهنگی امنیتی و نظامی بین دولت فدرال و دولت اقلیم کردستان، نشست مهمی با هیأت وزارت پیشمرگ برگزار کرد.

سرلشکر خفاجی افزود: در این نشست، تصمیم گرفته شد مراکز هماهنگی مشترک تشکیل داده شوند و فعالیت امنیتی و نظامی در استان دیالی آغاز و مراکز هماهنگی امنیتی در آن، ایجاد شود تا زمینه سازی برای آغاز عملیات جستجوی بقایای داعش، انجام گیرد.

خفاجی افزود: چند کمیته امنیتی میدانی نیز برای ارزیابی چالش های فرارو در مناطق عملیات و سایر مناطق بین خطوط تماس نیروهای پیشمرگ و نیروهای دولت فدرال تشکیل شد.

الخفاجی افزود: هدف از این اقدامات، پر کردن خلأ امنیتی بین نیروهای دولت فدرال و نیروهای پیشمرگ است که گروههای تروریستی از آن، سوء استفاده می کنند.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره استقرار نیروهای پیشمرگ در کرکوک و مناطق دشت نینوا گفت: هماهنگی بین طرفین در دیالی آغاز شده است و پس از موفقیت آن، در سایر مناطق نیز ادامه خواهد داشت و در این نشست به موضوع بازگشت نیروهای پیشمرگ به کرکوک اشاره ای نشده است.