انتشار:  پنج‌شنبه 24 مهر 1399  ::  08:00   

عضو ارشد حزب دمکرات: اظهارات زیباری، نظر شخصی وی است و ما طرفدار وحدت هستیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یک عضو ارشد حزب دمکرات، اظهارات اخیر هوشیار زیباری، دیگر عضو ارشد حزب متبوعش و وزیر امور خارجه اسبق عراق درباره حشد الشعبی را نظر شخصی وی دانست.

به گزارش کرد پرس به نقل از بغداد الیوم، "بنگین ریکانی" در این باره در صفحه شخصی اش در تویتر نوشت: مواضع حزب دمکرات کردستان، توسط رهبر حزب، سخنگوی رهبری حزب و سخنگوی رسمی حزب و همچنین رئیس و سخنگوی فراکسیون حزب در پارلمان اعلام می شود.

این وزیر سابق دولت فدرال عراق افزود: اظهارات سایر شخصیت ها، قطعا نظر شخصی آنهاست و ما طرفدار وحدت برای رویارویی با چالش ها هستیم.

یادآور می شود هوشیار زیباری وزیر دارایی و امور خارجه اسبق عراق، اخیرا در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود: حمله موشکی به فرودگاه اربیل، به این دلیل بود که برخی از گروهها، فکر می کنند اقلیم کردستان، با آمریکا رابطه نزدیکی دارد و همانگونه که داعش اربیل و بغداد را هدف قرار می داد این گروهها نیز به این شهرها حمله می کنند.

وی همچنین گفته بود: برخی گروهها، به صورت علنی مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق را متهم می کنند که عامل اصلی آمریکا در عراق است. اما مقابله با این گروهها، نیازمند بسیج مردمی است که البته این موضوع، عملاً وجود دارد.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#حشد شعبی
#هوشیار زیباری
#بنگین ریکانی
#حزب دمکرات کردستان