سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 25 مهر 1399  ::  17:12   

نماینده جنبش تغییر در پارلمان کردستان:

استفاده از کلمه جنگ داخلی برای توجیه شکست دولت اقلیم کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده جنبش تغییر در پارلمان کردستان، اعلام کرد که استفاده نماینده حزب دمکرات از کلمه بروز جنگ داخلی در اقلیم در صورت اقدام دولت برای جمع آوری درآمدها، توجیهی برای شکست دولت است.

به گزارش کردپرس پس از اینکه هیفیدار احمد نماینده حزب دمکرات کردستان (پارتی) در پارلمان کردستان با متهم کردن حزب اتحادیه میهنی و مقامات سلیمانیه به عدم تحویل درآمدهای استان به خزانه دولت اقلیم کردستان تاکید کرد که دولت برای جمع آوری همه درآمدهای اقلیم نیاز به یک جنگ داخلی دارد، دابان محمد نماینده جنبش تغییر به این اظهارات واکنش نشان داد.

سایت خبری آوینه گزارش داد که دابان محمد اعلام کرده اشاره به کلمه جنگ داخلی، در واقع تکیه کلام مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان است که در نشست پارلمان نیز از آن استفاده کرده و برای تاکید بر آن نیز معاون خود قباد طالبانی را مخاطب قرار داد که بعدا این موضوع را برای نمایندگان روشن کند.

وی تاکید  کرده که استفاده از جنگ داخلی، بهانه ای ضعیف و توجیهی است برای شکست کابینه دولت در جمع آوری و ساماندهی همه درآمدهای اقلیم  و در عین حال مشروعیت بخشیدن به فساد و اختلاسی است که در روز روشن روی می دهد.

همچنین اعلام کرده که یکی از روسای مشترک اتحادیه میهنی در نشست با جنبش تیغییر ضمن اذعان به وجود فساد مالی در گذرگاه های مرزی باشماق و پرویز خان (تحت سلطه اتحادیه میهنی) تاکید کرده که این پدیده در گذرگاه های حاجی عمران و ابراهیم خلیل (تحت سلطه حزب دمکرات) بیشتر است.

دابان محمد تاکید کرده با وجود اینکه حزب دمکرات مدعی شده که موانعی برای اجرای اصلاحات اساسی در اقلیم وجود دارد، اما اولین مانع از سوی خود این حزب روی داد، زیرا پس از صدور ابلاغیه رسمی برای بازپس گیری طلب های دولت از شرکت های بزرگ، مالک شرکت کورک تلکوم که پسر عمو و در عین حال پدر همسر مسرور بارزانی عضو ارشد دفتر سیاسی حزب دمکرات است و 200 میلیون دلار بدهی به دولت دارد، حاضر به بازپرداخت آن نشد.

وی دولت اقلیم را به شانه خالی کردن از بار مسئولیت بدهی 27 میلیون دلاری اقلیم و پرداخت حقوق 5 ماه حقوق بگیران کرده است.