انتشار:  شنبه 26 مهر 1399  ::  15:27   

سازمان جهانی صلح:

رفتار آمریکا با کردهای سوریه نمونه ای از عاقبت همپیمانی با واشنگتن است

سرویس جهان- سازمان جهانی صلح با متهم کردن آمریکا به خیانت به کردهای سوریه نوشت: رها کردن کردهای سوریه از سوی آمریکا تنها نمونه ای از عدم حمایت آمریکا از متحدان در هنگام نیاز است.

 

به گزارش کردپرس، سازمان جهانی صلح در گزارشی پیرامون وضعیت حضور روسیه در سوریه، به علت حضور آمریکا در بحران این کشور و همپیمانی آن با کردها برای مقابله با داعش نیز پرداخته است.

سازمان جهانی صلح، عامل حمله ترکیه به کردهای سوریه را در سال های 2019 و 2020، حمایت آمریکا از کردهای سوریه و ترس ترکیه از تاسیس یک کیان کردی در نزدیکی مرزهای جنوبی ترکیه عنوان کرده است.

این سازمان در گزارش خود اشاره کرده که کردها انتظار داشتند آمریکا به عنوان یک متحد از آنها در مقابل ترکیه حمایت کند اما دولت ترامپ نه تنها کردها را رها کرد بلکه زمینه اولیه حمله ترکیه را به آنها فراهم کرد.

سازمان جهانی صلح تاکید کرده است خودداری آمریکا از کردهای متحدش در سوریه، تنها نمونه دیگری از عدم حمایت آمریکا از متحدان در وقت تنگناست.

این سازمان به اظهارات برخی مقامات آمریکایی ماند ویلیام روباک، فرستاده آمریکا در شمال شرق سوریه نیز اشاره کرده است که خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه در هنگام حمله ترکیه باعث پاکسازی نژادی شد اما آمریکا فقط نظاره گر ماجرا بود.