انتشار:  شنبه 26 مهر 1399  ::  23:25   

شورای امنیت ملی عراق حمله به دفتر حزب دمکرات کردستان را محکوم کرد

شورای عالی امنیت ملی عراق، با برگزاری جلسه فوق العاده درباره حمله به دفتر حزب دمکرات کردستان در بغداد، ضمن محکوم کردن این حادثه، اعلام کرد تحقیقات در این باره آغاز شده است.

به گزارش کرد پرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شورای عالی امنیت ملی امروز شنبه به ریاست مصطفی کاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، جلسه فوق العاده ای برای بررسی تحولات امنیتی کشور برگزار کرد.

براساس این بیانیه، شورای امنیت ملی عراق، حادثه حمله به دفتر حزب دمکرات کردستان در بغداد از سوی شماری از تظاهرکنندگان که اصول مسالمت آمیز بودن تجمعات را زیر پا گذاشته و ساختمان دفتر مذکور را به آتش کشیده بودند محکوم کرد.

بیانیه دفتر نخست وزیر عراق همچنین می افزاید: در این نشست تصمیم گرفته شد تحقیقات درباره این حمله و مسائل پیرامون آن و ارزیابی عملکرد نیروهای امنیتی مسئول تأمین امنیت این ساختمان و اطراف آن، تحت نظارت مشاور امنیت ملی عراق آغاز شود و با توجه به بازداشت 15 نفر از قانون شکنان، عوامل کوتاهی کننده در این زمینه نیز مورد پیگرد قرار گیرند.

بیانیه دفتر کاظمی می افزاید: شورای امنیت ملی عراق با محکوم کردن این حمله و مردود دانستن زیرپا گذاشتن اقتدار حاکمیت این کشور تأکید کرد دولت همه اقدامات لازم را در تعامل با کسانی که درصدد زیرپا گذاشتن اقتدار نظام و قوانین این کشور هستند اتخاذ خواهد کرد و از همه نیروهای سیاسی کشور می خواهد از هر گونه اظهارنظری که منجر به تنش در جامعه می شود خودداری و بحران ها را از طریق گفتگو و روشهای سیاسی، حل کنند.

همچنین شورای امنیت ملی عراق با اشاره به کشته شدن هشت شهروند عادی و ربوده شدن چهار نفر دیگر توسط افراد ناشناس در منطقه الفرحانیه استان صلاح الدین، تصویب کرد یک هیأت عالی رتبه امنیتی برای بررسی وضعیت منطقه از نظر امنیتی و همچنین ارزیابی نیروهای مستقر در منطقه و پیگرد مجرمان و ارائه گزارش فوری در این باره به فرمانده کل نیروهای مسلح به منطقه الفرحانیه ارسال شود.

برچسب‌ها:
#عراق
#بغداد
#شورای امنیت ملی عراق
#حزب دمکرات کردستان
#نخست وزیر عراق