سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 3 آبان 1399  ::  11:32   

عضو شورای رهبریPYD در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

سرنوشت خود را به انتخابات آمریکا گره نمی‌زنیم

سرویس سوریه - رییس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک‌ در منطقه فرات گفت:سرنوشت‌ منطقه ما وابسته به هیچ قدرتی نیست، اما از هر امکانی برای خدمت به مردم استفاده می‌کنیم.

«احمد شیخو» عضو شورای رهبری حزب اتحاد دموکراتیک«PYD»در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به نقش انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا بر وضعیت کُردها در سوریه، اظهار کرد:آمریکا امروز در سیاست جهانی نقش زیادی دارد و بدون‌ شک انتخابات آمریکا بر همه جهان تاثیرگذار می‌گذارد و کُردستان سوریه نیز از آن مستثنی نیست.

وی ادامه داد:امروز قدرت‌های جهانی در کُردستان‌ سوریه در روبروی یکدیگر ایستاده‌اند و رقابتی میان آمریکا و روسیه و چین و ایران در سوریه وجود دارد.به همین خاطر کاندیداهای ریاست‌جمهوری آمریکا کُردستان سوریه را در محاسبات خود دخیل می‌کنند.

وی افزود:بعد از آن که نیروهای کُرد داعش را در سوریه با حمایت ائتلاف بین‌المللی از بین بردند، واکنش‌های مثبت جهانی زیادی را با خود به همراه آورد و بویژه در جامعه آمریکا این خبر با استقبال زیادی روبرو شد.در آنجا وقتی ترامپ دستور خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه را صادر کرد، نارضایتی فراوانی در جامعه آمریکایی و حتی در حزب حامی ترامپ(جمهوری خواه) به وجود آمد و به نقطه‌ای رسید که برخی از مسئولان آمریکایی از پست‌های خود استعفا کردند.

عضو شورای رهبری حزب اتحاد دموکراتیک«PYD» تصریح کرد:مسئولان آمریکایی وقتی دیدند ارتش آمریکا از شرکای خود در سوریه که در جنگ با ترور قربانی فراوانی داده بودند، دست برداشته‌ است از مسئولیت‌های خود کناره گرفتند و با اعلام نارضایتی این حرکت را بی اخلاقی اتلاق کردند.

احمد شیخو خاطرنشان کرد:ترکیه از سرگرمی آمریکا به مسائل داخلی و انتخابات ریاست جمهوری استفاده می‌کند و هر از چندگاهی دست به اقدامات نظامی می‌زند و در همین اواخر مناطقی از سریکانی را توپباران کرد.

عضو شورای رهبری حزب اتحاد دموکراتیک«PYD» درباره سیاست اداره خودگردان در قبال انتخابات آمریکا گفت:ما پیشتر مواضع خود را بصورت روشن‌ بیان کرده‌ایم و سرنوشت مردم خود را به انتخابات آمریکا گره نمی‌زنیم.سرنوشت‌ ما توسط مردم و انقلابمان تعیین می‌شود اما از هر امکانی برای خدمت به مردم استفاده می‌کنیم.