انتشار:  شنبه 3 آبان 1399  ::  16:11   

تشکیل یک فراکسیون سیاسی جدید در پارلمان عراق با حضور 35 نماینده

سرویس عراق و اقلیم کردستان – شماری از نیروهای سیاسی و نمایندگان مستقل پارلمان عراق در نشستی در منزل قاسم الفهداوی، یک جبهه پارلمانی با حضور 35 نماینده تشکیل دادند.

به گزارش کرد پرس به نقل از منابع خبری عراقی، شخصیت های سیاسی مذکور، از اعضای جبهه انقاذ و تنمیه، الجماهیر، المشروع العربی، حزب اسلامی و فراکسیون عراقیه به همراه شماری از نمایندگان مستقل هستند.

در بیانیه شرکت کنندگان در این نشست آمده است که آنها اوضاع سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی عراق و همچنین انتخابات زودهنگام و تلاش ها برای برگزاری آن به دور از سلاح نیروهای غیردولتی را بررسی کردند.

براساس این بیانیه، در نشست مذکور نادیده گرفتن حقوق و ربوده شدن شهروندان، نقض حقوق زندانیان و بازداشت شدگان و ... مورد بررسی قرار گرفت.

یادآور می شود از جمله شرکت کنندگان در این نشست می توان به "قاسم الفهداوی" وزیر برق سابق عراق، "اسامه النجیفی" رئیس اسبق پارلمان عراق، کریم کفتان، احمد عبدالجبوری، محمد اقبال، قتیبه الجبوری، عمار یوسف، عایشه مسماری، شمائل عبیدی، حسن علو، محمد فرمان، مضر کروی، عبدالخالق عزاوی، مقدام جمیلی، جاسم جباره، احمد جبوری، احمد جربا، محمد خالدی، خالده جار الله، ناهده داینی، احمد مشهدانی، کفاء فرحان، رشید عزاوی، طلال زوبعی و عبدالرحیم الشمری اشاره کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#قاسم فهداوی
#اسامه نجیفی
#پارلمان عراق
#سیاستمداران سنی عراق