سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 3 آبان 1399  ::  16:00   

کسب رتبه نخست آذربایجان غربی در بهبود محیط فضای کسب و کار نیم سالجاری

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره با ارزیابی اتاق بازرگانی کشور گفت: بر اساس ارزیابی اتاق بازرگانی کشور به عنوان یک نهاد مستقل، آذربایجان غربی در شش ماهه اول امسال رتبه نخست بهبود محیط فضای کسب و کار در کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش کردپرس؛ نادر صادقی در جلسه بررسی طرح های بزرگ مقیاس استان گفت: نتایج ارائه شده از پایش اتاق بازرگانی در شهریور امسال حاکی از جایگاه مناسب استان در محیط کسب و کار است.

او افزود: استان علاوه بر اینکه در دو سال گذشته رتبه نخست بهبود محیط کسب و کار را به خود اختصاص داده است، در شش ماه نخست امسال نیز استان توانسته است رتبه اول را در این شاخص به خود اختصاص و موقعیت خود در این ارزیابی را تثبیت کند.

صادقی همچنین با قدردانی از تلاش مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بانک های عامل استان افزود: خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری های انجام شد در مدت زمان کوتاهی ۱۰۷ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان به چرخه تولید بازگشته اند.

معاون استاندار همچنین بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعات دقیق و به روز از طرح های بزرگ مقیاس در استان تاکید کرد و گفت: این اطلاعات برای ارائه به سرمایه گذاران بویژه گروه شستا و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای سرمایه گذاری در استان ضروری است.

در این جلسه طرح ها و پروژه های بزرگ مقیاس استان با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس و مدیران دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش کردپرس، هفته گذشته نیز استاندار آذربایجان غربی در دیدار با وزیر صمت بر ضرورت حمایت از احیای واحدهای تولیدی راکد و سرمایه گذاری وزارت صمت در پروژه های صنعتی بزرگ مقیاس تاکید کرده بود.