سرویس ترکیه
انتشار:  شنبه 3 آبان 1399  ::  16:44   

دمیرتاش:

تمام عملیات ها علیه HDP با اهداف سیاسی صورت می گیرد

سرویس ترکیه - دمیرتاش در اظهاراتی با اشاره به عملیات های اخیر علیه حزب کردی HDP این عملیات ها را نشات گرفته از اهداف سیاسی توصیف کرد.

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در گفتگو با خبرگزاری Bianet در اظهاراتی عنوان کرد: «اقداماتی که امروزه علیه ما صورت می گیرد بزرگ ترین توطئه سیاسی دستگاه قضا در تاریخ است. ولی باید این را بدانند که زمانش فرا برسد تمام سیاسیون، اعضای دستگاه قضا و اعضای رسانه های دخیل در این توطئه سیاسی در برابر دستگاه قضای مستقل حساب پس خواهند داد. علیه ما جرایم بسیار بزرگ و سنگینی اجرا می شود هیچ کس نباید در این جرم شریک باشد».

دمیرتاش در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «هیچ کدام از عملیات هایی که علیه HDP صورت می گیرد حقوقی نبوده و تماماً با اهداف سیاسی انجام می پذیرد. در تظاهرات کوبانی بزرگترین ظلم در حق HDP صورت گرفته است. خشونت و تنش در تظاهرات کوبانی پس از اظهارات HDP رخ نداد. این خشونت ها بعد از سخنرانی معروف اردوغان مبنی بر این که کوبانی در آستانه سقوط است آغاز شد. اولین مرگ در این تظاهرات بعد از این سخنان با مرگ هاکان بوکسور 25 ساله در وارتو استان موش آغاز شد.».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها