سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 3 آبان 1399  ::  17:23   

برگزاری کلاس های مراقبت محیط زیست برای صاحبان دکه های حاشیه سد مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- رییس امور آب مهاباد گفت: ۲۰ دکه فعال در حاشیه سد این شهرستان در راستای رعایت موازین بهداشتی و زیست محیطی اخطاریه گرفتند و مقرر شده تا آموزش های زیست محیطی ببیند.

به گزارش کردپرس، اوایل مهر ماه رییس امور آب مهاباد، فعالیت دکه‌ها در حاشیه سد مهاباد را غیرقانونی و بدون مجوز دانست و تاکید کرد: چنانچه صاحبان آن حداقل شعاع ۵۰ متری خود را تمیز و عاری از زباله و مواد آلاینده پاک نکنند، ضمن برخورد و جمع‌آوری به تعزیرات حکومتی نیز معرفی خواهند شد.

با گذشت یک ماه، روز گذشته مدیریت منابع آب مهاباد، نماینده فرمانداری، اداره محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان از وضعیت کانکس‌های حاشیه سد مخزنی مهاباد بازدید کردند.

امروز نیز رییس امور آب مهاباد در این خصوص به ایرنا گفت: ۲۰ دکه فعال در حاشیه سد این شهرستان در راستای رعایت موازین بهداشتی و زیست محیطی اخطاریه گرفتند و چنانچه صاحبان آن حداقل شعاع ۵۰ متری خود را تمیز و عاری از زباله و مواد آلاینده نکنند، ضمن برخورد و جمع‌آوری به تعزیرات حکومتی نیز معرفی خواهند شد. 

رضا جهین افزود: مقرر شده برای صاحبان این دکه‌ها توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان کلاس آموزشی نحوه مراقبت محیط زیست و حاشیه سد مهاباد برگزار شود.

او با اشاره به اینکه مسوولیت تنظیف اطراف دکه‌ها بر عهده صاحبان آنها است، بیان کرد: در صورتی دکه های مستقر در حاشیه سد این شهر به صورت سیار و قابل حمل باشند و موازین بهداشتی مطابق دستورالعمل ها رعایت کنند، منعی برای فعالیت نخواهند داشت.

سد مهاباد، دارای ۱۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی و ۱۷۲ میلیون متر مکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تأمین آب شرب شهر، بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می‌دهد.